Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Teisėtumui –taip, teisingumui – veto? Spausdinti
2007 m. vasario 07, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kalbant apie stringančią žemės reformą, kurioje teisingumas dažnai, švelniai tariant, yra išniekintas ir sutryptas, iš įvairiausio lygmens tribūnų dažniausiai kaltais ir „atpirkimo ožiais“ yra įvardijami nesąžiningi, lobstantys savanaudžiai matininkai, vienas kitas jiems talkinantis žemėtvarkininkas ar dar koks pareigūnas. Bet ar gali ir sąžiningas matininkas išvengti nepelnytų priekaištų, kai, matydamas akivaizdžią neteisybę ir net norėdamas negali jos ištaisyti, yra bejėgis atstatyti teisingumą? Ar galėtų nedori matininkai nebaudžiami piktnaudžiauti, manipuliuoti žemės sklypais ir įstatymais, jei jiems nebūtų sudarytos tam sąlygos? Ar tas sąlygas sudarė ne virš savivaldybių ir apskričių viršininkų administracijų (AVA) lygmens esančios valdžios ir valdymo grandys? Ar galime tikėtis žygdarbių iš tas sąlygas sudariusiųjų, supratusiųjų ir ne tik didvyriškai pripažinusiųjų padarytą klaidą, bet ir bandžiusiųjų jai užkirsti kelią, siekusiųjų, kad nors toliau triumfuotų teisingumas, jei prieš tokius stojo net pirmasis šalies asmuo, privalantis šalyje užtikrinti teisingumą? Žiūrint į televizorių ekranus, daug kam buvo sunku patikėti ir susitaikyti su matytu faktu, kad jų mylimas ir gerbiamas Prezidentas Valdas Adamkus „obuoliauti“ eina su bet kuo: ir su bendraminčiais, ir su susikompromitavusiais idėjiniais priešininkais. „Paremkite mane, palaikykite mano veto dėl miško grąžinimo savininkams“,- pirmieji tokį Jo Ekscelencijos prašymą išgirdo Darbo partijos atstovai, tiesę gėles Prezidentui gimtadienio proga. Tas pats kartojosi su visų Prezidentą sveikinusiųjų Seimo frakcijų atstovais.

Skaityti plačiau...
 
„Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!“ Spausdinti
2007 m. sausio 29, Pirmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Darbščios rankos Aluntos dvarą
Puošia savo darbu šauniu.
Mano brangūs beržai žaliaskariai,
Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!

Tai – eilutės iš himno, kurį penktadienio (sausio 26 d.) vakarą giedojo į Naujasodžio (Molėtų r.) kaimo bendruomenės sueigą – ataskaitinį susirinkimą susirinkę sodiečiai.

Skaityti plačiau...
 
Šaltis „dirba“ sąžiningai. O mes? Spausdinti
2007 m. sausio 17, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

Esame protingi. Nepavargdami vienas kitam valandų valandas galime aiškinti, kad nėra pasekmės be priežasties. Esame patyrę ir įžvalgūs: tas priežastis kaip mat įvardijame. Jei, eidamas į tvartą apledėjusiu takeliu, slystelėjęs skaudžiai išsitiesei visu ūgiu ir apsipylei vandeniu ar miltais – kalta žiema. Juk nekaltinsi savęs, kad takelis pelenais ar smėliuku nepabarstytas. Jei neužsiveda automobiliuko variklis – kaltas šaltis. O kaip kitaip – kuklumas neleidžia visiems girtis, kad esi gudrutis, pigesnį, žalią, žemės ūkio technikai skirtą dyzeliną pili ne į traktoriaus, o automobiliuko kuro baką. Panašių pavyzdžių – galybė, apie juos vienas kitam galime pasakoti kol išalksime, ar užsnūsime. Kodėl taip? Ogi todėl, kad kiekviena pasekmė turi priežastį.

Skaityti plačiau...
 
Ne tik šventinės keptuvės iš baseinų dairosi žuvys Spausdinti
2007 m. sausio 04, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tvenkinių žuvininkystė Lietuvoje vystoma seniai. Teko skaityti pasakojimą, kaip lietuvaičiai tvenkinyje augino ir žvejojo žuvis 17 a. viduryje. Nepriklausomos Lietuvos dvaruose ir stipriuose ūkiuose tyvuliavo apie 1500 ha tvenkinių. Dabar jų plotas yra 7-8 kartus didesnis. Prekines tvenkinines žuvis augina pusšimtis ūkininkų ir apie 20 bendrovių. Virš 90 proc. produkcijos sudaro gyvi veidrodiniai ir plikieji karpiai. Kasmet jų realizuojama daugiau kaip 2000 tonų. Apie trečdalį eksportuojama į Latviją, Lenkiją, kitas šalis. Bet Europos šalyse, kaip ir Lietuvoje, karpiams paklausa mažėja, vis labiau dairomasi į lašišines žuvis. Žuvininkystės departamentas prie LR Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ėmė skatinti bendroves ir ūkininkus statyti tvenkinius ir auginti šias vertingas, vidaus ir ES rinkoje didelę paklausą turinčias žuvis. Šalyje pirmaisiais šio verslo entuziastais, įkūrusiais modernų, pilnasisteminį upėtakių, eršketų, šamų bei kitų žuvų auginimo ūkį, sėkmingai jį eksploatuojančiais yra akcinė bendrovė (AB) „Vasaknos“.

Skaityti plačiau...
 
Valdžia nuo Dievo, pagarba ir meilė – nuo žmonių Spausdinti
2006 m. lapkričio 17, Penktadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

Taip jau yra, kad jei kuris nors iš mūsų nutapnosime sniegu, tai bet kuris kitas, pamatęs paliktus pėdsakus, neklysdamas pasakys: „Žmogus nuėjo“. Kitaip yra, kai einame gyvenimo keliu. Vieni juo keliaujame taip, kad net artimiausi giminės ir draugai mūsų pėdsakų net per didinamąjį stiklą nemato, o kitų paliktų pėdsakų net laikas ilgai nei užkloti, nei iš žmonių atminties ir širdies išdildyti nesugeba. Vieni esame tik piliečiais, statistiniais vienetais, besinaudojančiais aplink esančiomis gėrybėmis, o kiti yra dar ir iniciatyviais, kūrybingais lyderiais, žvaigždėmis, tiesiančiomis ir apšviečiančiomis gyvenimo kelią ne tik sau, bet ir pilkajai statistinei miniai.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 946 - 950 išjungti 956
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga