Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Arti neketina, bet grąžinti žemę natūra reikalauja Spausdinti
2007 m. vasario 17, Šeštadienis

Active ImageŽemės reforma klumpa ant miestų šaligatvių

Šarūnas PREIKŠAS

Nacionalinės žemės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos duomenimis iki 2006 m. liepos 1 d. šalyje beveik 761 tūkst. piliečių pateikė prašymus atkurti nuosavybės teises į žemę, mišką, vandens telkinius daugiau kaip į 4 mln. ha bendrą plotą. Iš jo 1,17 proc. (47224 ha) truputį daugiau kaip 54 tūkst. piliečių, nors nė vienas arti žemės neketino, prašė grąžinti ją natūra miesto teritorijose.

Skaityti plačiau...
 
Teisėtiems lūkesčiams – teisėtos užkardos Spausdinti
2007 m. vasario 13, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Ausys linksta nuo šalies vadovų gausių žodžių apie tai, kaip jie stengiasi, aukojasi, rūpinasi socialiniu teisingumu, kad visuomenė nekliudomai galėtų džiaugtis gamtos teikiamais malonumais, tenkinti savo gyvybiškai svarbius poreikius miškuose, prie vandens telkinių. Dažnai pasakoma daug gražių, teisingų, sielą virpinančių žodžių, prieš kuriuos tikrai, nusiėmus kepurę, galima atsiklaupti. Prieš žodžius – taip. O prieš jais dangstantis atliekamus darbus? Gyvename teisinėje valstybėje. Todėl, garsiai skelbdamos „Negaliu nuvilti žmonių teisėtų lūkesčių!“, valdžios ir valdymo viršūnės neriasi iš kailio, kad vieniems visuomenės nariams jų teisėtų lūkesčių išsipildymui būtų sudarytos teisėtos (!) „šiltnamio“ sąlygos, o kitiems, - kad jų teisėtų lūkesčių išsipildymui būtų pastatytos teisėtos (!) užkardos. Tikėtis, kad šalia viešpataujančio teisėtumo klesti teisingumas, išmintis, dora, geri norai visų (ne tik „elito“, bet ir „prastuomenės“) labui – neverta. Apart garsaus tokių dalykų deklaravimo daugiau nieko nėra. Vietoje jų puikuojasi „jos didenybė“ korupcija.

Skaityti plačiau...
 
Teisėtumui –taip, teisingumui – veto? Spausdinti
2007 m. vasario 07, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kalbant apie stringančią žemės reformą, kurioje teisingumas dažnai, švelniai tariant, yra išniekintas ir sutryptas, iš įvairiausio lygmens tribūnų dažniausiai kaltais ir „atpirkimo ožiais“ yra įvardijami nesąžiningi, lobstantys savanaudžiai matininkai, vienas kitas jiems talkinantis žemėtvarkininkas ar dar koks pareigūnas. Bet ar gali ir sąžiningas matininkas išvengti nepelnytų priekaištų, kai, matydamas akivaizdžią neteisybę ir net norėdamas negali jos ištaisyti, yra bejėgis atstatyti teisingumą? Ar galėtų nedori matininkai nebaudžiami piktnaudžiauti, manipuliuoti žemės sklypais ir įstatymais, jei jiems nebūtų sudarytos tam sąlygos? Ar tas sąlygas sudarė ne virš savivaldybių ir apskričių viršininkų administracijų (AVA) lygmens esančios valdžios ir valdymo grandys? Ar galime tikėtis žygdarbių iš tas sąlygas sudariusiųjų, supratusiųjų ir ne tik didvyriškai pripažinusiųjų padarytą klaidą, bet ir bandžiusiųjų jai užkirsti kelią, siekusiųjų, kad nors toliau triumfuotų teisingumas, jei prieš tokius stojo net pirmasis šalies asmuo, privalantis šalyje užtikrinti teisingumą? Žiūrint į televizorių ekranus, daug kam buvo sunku patikėti ir susitaikyti su matytu faktu, kad jų mylimas ir gerbiamas Prezidentas Valdas Adamkus „obuoliauti“ eina su bet kuo: ir su bendraminčiais, ir su susikompromitavusiais idėjiniais priešininkais. „Paremkite mane, palaikykite mano veto dėl miško grąžinimo savininkams“,- pirmieji tokį Jo Ekscelencijos prašymą išgirdo Darbo partijos atstovai, tiesę gėles Prezidentui gimtadienio proga. Tas pats kartojosi su visų Prezidentą sveikinusiųjų Seimo frakcijų atstovais.

Skaityti plačiau...
 
„Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!“ Spausdinti
2007 m. sausio 29, Pirmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Darbščios rankos Aluntos dvarą
Puošia savo darbu šauniu.
Mano brangūs beržai žaliaskariai,
Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!

Tai – eilutės iš himno, kurį penktadienio (sausio 26 d.) vakarą giedojo į Naujasodžio (Molėtų r.) kaimo bendruomenės sueigą – ataskaitinį susirinkimą susirinkę sodiečiai.

Skaityti plačiau...
 
Šaltis „dirba“ sąžiningai. O mes? Spausdinti
2007 m. sausio 17, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

Esame protingi. Nepavargdami vienas kitam valandų valandas galime aiškinti, kad nėra pasekmės be priežasties. Esame patyrę ir įžvalgūs: tas priežastis kaip mat įvardijame. Jei, eidamas į tvartą apledėjusiu takeliu, slystelėjęs skaudžiai išsitiesei visu ūgiu ir apsipylei vandeniu ar miltais – kalta žiema. Juk nekaltinsi savęs, kad takelis pelenais ar smėliuku nepabarstytas. Jei neužsiveda automobiliuko variklis – kaltas šaltis. O kaip kitaip – kuklumas neleidžia visiems girtis, kad esi gudrutis, pigesnį, žalią, žemės ūkio technikai skirtą dyzeliną pili ne į traktoriaus, o automobiliuko kuro baką. Panašių pavyzdžių – galybė, apie juos vienas kitam galime pasakoti kol išalksime, ar užsnūsime. Kodėl taip? Ogi todėl, kad kiekviena pasekmė turi priežastį.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 936 - 940 išjungti 948
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga