Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Žvejojant neteisėtai kimba daugiau Spausdinti
2007 m. balandžio 01, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tykų 2007 m. kovo 26 d. vakarą apie 21 val. Drūkšių ežere (Ignalinos r.) du jaunuoliai įsiręžę traukė iš vandens statomuosius tinklus. Nors ir skubėjo, bet abu negalėjo paslėpti džiaugsmo: keturiuose tinkluose spurdėjo 52 lydekos, 116 kuojų, 4 plakiai, 3 raudės, 1 vėgėlė ir 1 lynas. Žuvytės gražios, bet vaikinams neteko iš jų nei žuvienės, nei kokios šviežiai iškeptos prie buteliuko paragauti. Tą vakarą ne tik žuvys kibo.

Skaityti plačiau...
 
Plūduriuoti ir skęsti, ar vienytis ir plaukti? Spausdinti
2007 m. kovo 24, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Atkūrus nepriklausomybę, išdraskius bei sunaikinus stambius žemės ūkius vietoje jų reorganizavimo į kooperatyvus, šiandien šalyje dominuoja smulkūs ūkiai. Beveik 2/3 ūkių yra iki 5 ha. Juose vyrauja mišri gamyba, o pagrindinės pajamos gaunamos iš pieno. Dėl mažų gamybos mastų, pasenusių, neefektyvių ir nenašių gamybos priemonių bei technologijų naudojimo pajamos vos padengia produkcijos kaštus. Lyginant su ES narių-senbuvių ūkininkais, smulkūs Lietuvos ūkiai negali būti atsvara esantiems iššūkiams ir konkurencinėje kovoje yra pasmerkti žlugimui. Aštrioje konkurencijoje išlieka stipriausieji, o tapti stipresniais galima tik susivienijus. Žadinant ūkininkų, perdirbamosios pramonės atstovų iniciatyvą, skatinant gamintojus ir perdirbėjus tapti stipresniais, jungiantis į kooperatines bendroves, supažindinant su kooperacijos privalumais, jos plėtrai suformuota ir įteisinta įvairiapuse paramos sistema, ŽŪM iniciatyva šalies apskrityse rengiami seminarai, kooperacijos dienos, pakviečiant į juos ūkininkus, konsultavimo tarnybų specialistus, Žemės ūkio universiteto mokslininkus, savivaldybių specialistus, seniūnus, kaimo bendruomenių atstovus.

Skaityti plačiau...
 
Valdininkai mulkina, vartotojai ieško, ūkininkai dirba, prekybininkai ir perdirbėjai uždirba Spausdinti
2007 m. kovo 18, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Žiūrėdami į šiandieninį Lietuvos žemės ūkį, matome du kraštutinumus: saujelę stambių ir tūkstančius smulkių, vos galus iš savo natūrinių ūkių suduriančių ūkininkų. Kitaip tariant – galvą ir uodegą. Jas jungiančio žemės ūkio kūno (stuburo) – vidutinių ūkių – ieškoti nėra prasmės. Nei kairiesiems, nei dešiniesiems viešpataujant Seime, jo Kaimo reikalų komitete, Vyriausybėje ir Žemės ūkio ministerijoje vykdoma žemės ūkio politika ir strategija tokių ūkių susiformavimui nei sąlygų sudarė, nei draudė. Skirtingai nuo ES senbuvių, kur susikooperavę vidutiniai ūkiai dominuoja ir yra pagrindiniai žemės ūkio produktų gamintojai, Lietuvoje vidutinių žemės ūkių rasime vos vieną kitą. Tokia pat padėtis yra ir chemizuotuose, ir ekologiniuose ūkiuose.

Skaityti plačiau...
 
Vilniaus miegamajame molėtiškiai melžia karves Spausdinti
2007 m. kovo 17, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Molėtų r. bendras plotas yra beveik 137 tūkst. ha. Daugiau kaip ketvirtadalyje teritorijos ošia miškai ir beveik dešimtadalyje tyvuliuoja vandenys. Jų paviršiumi atsiritusios bangelės iššoka į krantą, išauga ir tolyn banguoja žaliomis kalvomis bei kloniais. Gamtos sukurtas grožis, tyras oras, čiulbantys miškai, vyturių ir kitų jų gentainių giesmėmis rytą ir dieną, o vakare rūku ir tik lakštingalų drumsčiama tyla apsigobę slėniai, smaragdinės ežerų akys gundo ir vilioja kiekvieną. Ypatingai - gyvenantį didesniame mieste, dūstantį ir svaigstantį nuo automobilių kamščiuose burzgiančių variklių ir asfalto kancerogeninių medžiagų skleidžiamos „narkozės“. Vis daugiau didmiesčių gyventojų šaligatvius ir saulę užstojančių namų betoną keičia į kaimo takelius, pilaites žaliose paežerių, paupių ar vaizdingų pamiškių pievose. Ne išimtis ir vilniečiai. Ne tie, kuriems labiausiai to reikia: nuo miesto smogo astmos priepuolius kenčiantys vaikai ir seneliai, o tie, kurie yra įtakingi nusikalstamame ar likusiame pasaulyje, tie, kurie pamiršo ar niekada nežinojo ką reiškia būti nevalgiusiam, ką pergyvena tėvai, leisdami vaikus į mokyklą be pusryčių, o vakare juos guldantys be vakarienės. Kuo toliau, tuo vis didesnė Molėtų krašto dalis tampa turtingųjų vilniečių miegamuoju rajonu.

Skaityti plačiau...
 
Modernesnės priemonės - geresnė mokymo kokybė Spausdinti
2007 m. kovo 11, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Lietuvos žemės ūkio strategijoje numatoma, kad ekologinė žemės ūkio produkcija turi sudaryti 15 proc. bendrosios žemės ūkio produkcijos apimties, t.y. gamyba turi išaugti 85 kartus. Be naujų technologijų, modernios, šiuolaikinės technikos, kvalifikuotų, naujoviškai mąstančių ir sugebančių dirbti visų lygių specialistų vargu ar įmanoma pakilti į numatytas aukštumas. Vis dažniau stipresni, išgalėję įsigyti brangią ir modernią žemės ūkio techniką, naujų technologijų įrangą ūkininkai bėdavoja: „Pats visur nespėju. Nerandu ką pasamdyti į pagalbą - niekas nemoka dirbti su technikos stebuklais. Mokėjau brangiai, bet kam laužyti jų neduosiu. Mokymo įstaigos jaunus specialistus rengia tik teoriškai, o praktikos moko senomis, fiziškai ir morališkai pasenusiomis priemonėmis. Naujoviškąsias diplomuoti, naujai „iškepti“ specialistai būna matę tik paveikslėliuose ir televizoriuje, nėra jų čiupinėję...“ „Pagaliau panašių priekaištų niekas mums negalės reikšti, ūkininkai pamirš šią problemą“, - žvelgdamas į pro vartus riedančius naujutėlius traktorius, lengviau atsiduso Alantos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) kolektyvas.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 931 - 935 išjungti 950
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Ugnies_šokis