Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Vilniaus miegamajame molėtiškiai melžia karves Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 17, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Molėtų r. bendras plotas yra beveik 137 tūkst. ha. Daugiau kaip ketvirtadalyje teritorijos ošia miškai ir beveik dešimtadalyje tyvuliuoja vandenys. Jų paviršiumi atsiritusios bangelės iššoka į krantą, išauga ir tolyn banguoja žaliomis kalvomis bei kloniais. Gamtos sukurtas grožis, tyras oras, čiulbantys miškai, vyturių ir kitų jų gentainių giesmėmis rytą ir dieną, o vakare rūku ir tik lakštingalų drumsčiama tyla apsigobę slėniai, smaragdinės ežerų akys gundo ir vilioja kiekvieną. Ypatingai - gyvenantį didesniame mieste, dūstantį ir svaigstantį nuo automobilių kamščiuose burzgiančių variklių ir asfalto kancerogeninių medžiagų skleidžiamos „narkozės“. Vis daugiau didmiesčių gyventojų šaligatvius ir saulę užstojančių namų betoną keičia į kaimo takelius, pilaites žaliose paežerių, paupių ar vaizdingų pamiškių pievose. Ne išimtis ir vilniečiai. Ne tie, kuriems labiausiai to reikia: nuo miesto smogo astmos priepuolius kenčiantys vaikai ir seneliai, o tie, kurie yra įtakingi nusikalstamame ar likusiame pasaulyje, tie, kurie pamiršo ar niekada nežinojo ką reiškia būti nevalgiusiam, ką pergyvena tėvai, leisdami vaikus į mokyklą be pusryčių, o vakare juos guldantys be vakarienės. Kuo toliau, tuo vis didesnė Molėtų krašto dalis tampa turtingųjų vilniečių miegamuoju rajonu.

Skaityti plačiau...
 
Modernesnės priemonės - geresnė mokymo kokybė Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 11, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Lietuvos žemės ūkio strategijoje numatoma, kad ekologinė žemės ūkio produkcija turi sudaryti 15 proc. bendrosios žemės ūkio produkcijos apimties, t.y. gamyba turi išaugti 85 kartus. Be naujų technologijų, modernios, šiuolaikinės technikos, kvalifikuotų, naujoviškai mąstančių ir sugebančių dirbti visų lygių specialistų vargu ar įmanoma pakilti į numatytas aukštumas. Vis dažniau stipresni, išgalėję įsigyti brangią ir modernią žemės ūkio techniką, naujų technologijų įrangą ūkininkai bėdavoja: „Pats visur nespėju. Nerandu ką pasamdyti į pagalbą - niekas nemoka dirbti su technikos stebuklais. Mokėjau brangiai, bet kam laužyti jų neduosiu. Mokymo įstaigos jaunus specialistus rengia tik teoriškai, o praktikos moko senomis, fiziškai ir morališkai pasenusiomis priemonėmis. Naujoviškąsias diplomuoti, naujai „iškepti“ specialistai būna matę tik paveikslėliuose ir televizoriuje, nėra jų čiupinėję...“ „Pagaliau panašių priekaištų niekas mums negalės reikšti, ūkininkai pamirš šią problemą“, - žvelgdamas į pro vartus riedančius naujutėlius traktorius, lengviau atsiduso Alantos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) kolektyvas.

Skaityti plačiau...
 
Norėjos grįžti neišėjus Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 03, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Rieda laiko ratai per žmonių gyvenimus: sumanymų pilną pavasarį, darbymečio vasarą, derlių dalijantį rudenį, baltumu spindinčią žiemą. Laikas – mįslingas, paslaptingas, iki galo nepažįstamas, neįveikiamas, nesustabdomas, nenuperkamas, nepaperkamas ir nepermaldaujamas, vienas visiems. Tačiau kaip nevienodai jis išnaudojamas. Gal todėl aplink matome tiek daug pilkos spalvos, purvo. Jame neįmanoma nepastebėti ryškiai, ypatingai švytinčių brangakmenių. Dideliam džiaugsmui, vieną tokį pamačiau Pagulbyje.

Skaityti plačiau...
 
Ugniaplaukė močiutė vaiko širdimi Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 28, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kartą, reikalų vejami, su UAB „Alantos agroservisas“ valdytoju Zenonu Lasiu važiavome per Svobiškėlio (Molėtų r.) kaimą. Iš toli dėmesį patraukė vienoje sodyboje ryškiai žydinčių gėlių krūmai. Staiga vieno raudonžiedžio krūmo dalis atsiskyrė ir nuriedėjo prie kito gėlių krūmo. Tik privažiavus arčiau supratau, kad ne gėlių krūmai vieni pas kitus „vaikščiojo“, o apie juos tupinėjo ugniaplaukė jų šeimininkė. „Kai būsi laisvesnis, užsuk į šią sodybą - susipažinsi su mūsų rašytoja Vlada Kvedariene“, - patarė tada Zenonas. Užsukti nespėjau. Su žvitria ugniaplauke nenuorama, poete Vlada Banilyte Kvedariene susitikau, pamačiau iš arti ir šiek tiek susipažinau tyliai prieblandoje šurmuliavusioje Alantos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) salėje. Tik poetai taip sugeba: lyg nepastebimu Pegasu atskridusi, mūzų šydu apsisiautusi, prieš nuščiuvusią salę stryktelėjo raudonšvarkė ir raudonplaukė močiutė jaunatviška dvasia, tai jautraus, nuskausto ir lyriško, tai nenuoramos, linksmo ir padykusio vaiko širdimi. Prasidėjo jos dvyliktosios poezijos knygutės pristatymas.

Skaityti plačiau...
 
Arti neketina, bet grąžinti žemę natūra reikalauja Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 17, Šeštadienis

Active ImageŽemės reforma klumpa ant miestų šaligatvių

Šarūnas PREIKŠAS

Nacionalinės žemės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos duomenimis iki 2006 m. liepos 1 d. šalyje beveik 761 tūkst. piliečių pateikė prašymus atkurti nuosavybės teises į žemę, mišką, vandens telkinius daugiau kaip į 4 mln. ha bendrą plotą. Iš jo 1,17 proc. (47224 ha) truputį daugiau kaip 54 tūkst. piliečių, nors nė vienas arti žemės neketino, prašė grąžinti ją natūra miesto teritorijose.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 931 - 935 išjungti 947
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga