Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
KONTAKTAI
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie

Norėjos grįžti neišėjus Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 03, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Rieda laiko ratai per žmonių gyvenimus: sumanymų pilną pavasarį, darbymečio vasarą, derlių dalijantį rudenį, baltumu spindinčią žiemą. Laikas – mįslingas, paslaptingas, iki galo nepažįstamas, neįveikiamas, nesustabdomas, nenuperkamas, nepaperkamas ir nepermaldaujamas, vienas visiems. Tačiau kaip nevienodai jis išnaudojamas. Gal todėl aplink matome tiek daug pilkos spalvos, purvo. Jame neįmanoma nepastebėti ryškiai, ypatingai švytinčių brangakmenių. Dideliam džiaugsmui, vieną tokį pamačiau Pagulbyje.

Komentarai (1) I 5613

Skaityti plačiau...
 
Ugniaplaukė močiutė vaiko širdimi Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 28, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kartą, reikalų vejami, su UAB „Alantos agroservisas“ valdytoju Zenonu Lasiu važiavome per Svobiškėlio (Molėtų r.) kaimą. Iš toli dėmesį patraukė vienoje sodyboje ryškiai žydinčių gėlių krūmai. Staiga vieno raudonžiedžio krūmo dalis atsiskyrė ir nuriedėjo prie kito gėlių krūmo. Tik privažiavus arčiau supratau, kad ne gėlių krūmai vieni pas kitus „vaikščiojo“, o apie juos tupinėjo ugniaplaukė jų šeimininkė. „Kai būsi laisvesnis, užsuk į šią sodybą - susipažinsi su mūsų rašytoja Vlada Kvedariene“, - patarė tada Zenonas. Užsukti nespėjau. Su žvitria ugniaplauke nenuorama, poete Vlada Banilyte Kvedariene susitikau, pamačiau iš arti ir šiek tiek susipažinau tyliai prieblandoje šurmuliavusioje Alantos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) salėje. Tik poetai taip sugeba: lyg nepastebimu Pegasu atskridusi, mūzų šydu apsisiautusi, prieš nuščiuvusią salę stryktelėjo raudonšvarkė ir raudonplaukė močiutė jaunatviška dvasia, tai jautraus, nuskausto ir lyriško, tai nenuoramos, linksmo ir padykusio vaiko širdimi. Prasidėjo jos dvyliktosios poezijos knygutės pristatymas.

Komentarai (1) I 8009

Skaityti plačiau...
 
Arti neketina, bet grąžinti žemę natūra reikalauja Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 17, Šeštadienis

Active ImageŽemės reforma klumpa ant miestų šaligatvių

Šarūnas PREIKŠAS

Nacionalinės žemės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos duomenimis iki 2006 m. liepos 1 d. šalyje beveik 761 tūkst. piliečių pateikė prašymus atkurti nuosavybės teises į žemę, mišką, vandens telkinius daugiau kaip į 4 mln. ha bendrą plotą. Iš jo 1,17 proc. (47224 ha) truputį daugiau kaip 54 tūkst. piliečių, nors nė vienas arti žemės neketino, prašė grąžinti ją natūra miesto teritorijose.

Jūsų nuomonė? I 15459

Skaityti plačiau...
 
Teisėtiems lūkesčiams – teisėtos užkardos Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 13, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Ausys linksta nuo šalies vadovų gausių žodžių apie tai, kaip jie stengiasi, aukojasi, rūpinasi socialiniu teisingumu, kad visuomenė nekliudomai galėtų džiaugtis gamtos teikiamais malonumais, tenkinti savo gyvybiškai svarbius poreikius miškuose, prie vandens telkinių. Dažnai pasakoma daug gražių, teisingų, sielą virpinančių žodžių, prieš kuriuos tikrai, nusiėmus kepurę, galima atsiklaupti. Prieš žodžius – taip. O prieš jais dangstantis atliekamus darbus? Gyvename teisinėje valstybėje. Todėl, garsiai skelbdamos „Negaliu nuvilti žmonių teisėtų lūkesčių!“, valdžios ir valdymo viršūnės neriasi iš kailio, kad vieniems visuomenės nariams jų teisėtų lūkesčių išsipildymui būtų sudarytos teisėtos (!) „šiltnamio“ sąlygos, o kitiems, - kad jų teisėtų lūkesčių išsipildymui būtų pastatytos teisėtos (!) užkardos. Tikėtis, kad šalia viešpataujančio teisėtumo klesti teisingumas, išmintis, dora, geri norai visų (ne tik „elito“, bet ir „prastuomenės“) labui – neverta. Apart garsaus tokių dalykų deklaravimo daugiau nieko nėra. Vietoje jų puikuojasi „jos didenybė“ korupcija.

Jūsų nuomonė? I 13300

Skaityti plačiau...
 
Teisėtumui –taip, teisingumui – veto? Spausdinti El.paštas
2007 m. vasario 07, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kalbant apie stringančią žemės reformą, kurioje teisingumas dažnai, švelniai tariant, yra išniekintas ir sutryptas, iš įvairiausio lygmens tribūnų dažniausiai kaltais ir „atpirkimo ožiais“ yra įvardijami nesąžiningi, lobstantys savanaudžiai matininkai, vienas kitas jiems talkinantis žemėtvarkininkas ar dar koks pareigūnas. Bet ar gali ir sąžiningas matininkas išvengti nepelnytų priekaištų, kai, matydamas akivaizdžią neteisybę ir net norėdamas negali jos ištaisyti, yra bejėgis atstatyti teisingumą? Ar galėtų nedori matininkai nebaudžiami piktnaudžiauti, manipuliuoti žemės sklypais ir įstatymais, jei jiems nebūtų sudarytos tam sąlygos? Ar tas sąlygas sudarė ne virš savivaldybių ir apskričių viršininkų administracijų (AVA) lygmens esančios valdžios ir valdymo grandys? Ar galime tikėtis žygdarbių iš tas sąlygas sudariusiųjų, supratusiųjų ir ne tik didvyriškai pripažinusiųjų padarytą klaidą, bet ir bandžiusiųjų jai užkirsti kelią, siekusiųjų, kad nors toliau triumfuotų teisingumas, jei prieš tokius stojo net pirmasis šalies asmuo, privalantis šalyje užtikrinti teisingumą? Žiūrint į televizorių ekranus, daug kam buvo sunku patikėti ir susitaikyti su matytu faktu, kad jų mylimas ir gerbiamas Prezidentas Valdas Adamkus „obuoliauti“ eina su bet kuo: ir su bendraminčiais, ir su susikompromitavusiais idėjiniais priešininkais. „Paremkite mane, palaikykite mano veto dėl miško grąžinimo savininkams“,- pirmieji tokį Jo Ekscelencijos prašymą išgirdo Darbo partijos atstovai, tiesę gėles Prezidentui gimtadienio proga. Tas pats kartojosi su visų Prezidentą sveikinusiųjų Seimo frakcijų atstovais.

Jūsų nuomonė? I 6583

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 931 - 935 išjungti 945
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Skelbimai