Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
KONTAKTAI
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie

Subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams Spausdinti El.paštas
2007 m. balandžio 03, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nors tuo metu nebuvau nei alkanas, nei ištroškęs, bet kažkodėl kartą vienos žavios ir veiklios naujasodiškės nei iš šio, nei iš to paklausiau „visai ne į temą“: „Ar mėgstate ir ar mokate skaniai gaminti valgį?“. Žaibiškai, greičiau už atmuštą teniso kamuoliuką atšoko atsakymas: „O ką, nesimato pagal vyrą“? Pasirodo - žmonės pastebėjo ir ne šiaip sau sako, kad „kelias į vyro širdį eina per skrandį“. Panašu, kad ir moterys neįsižeidžia, jei vyras ją pamalonina ir palepina kokiu savo rankomis pagamintu skanėstu (kas, kad gal tik jam jo patiekalas tokiu atrodo).

Jūsų nuomonė? I 5666

Skaityti plačiau...
 
Žvejojant neteisėtai kimba daugiau Spausdinti El.paštas
2007 m. balandžio 01, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tykų 2007 m. kovo 26 d. vakarą apie 21 val. Drūkšių ežere (Ignalinos r.) du jaunuoliai įsiręžę traukė iš vandens statomuosius tinklus. Nors ir skubėjo, bet abu negalėjo paslėpti džiaugsmo: keturiuose tinkluose spurdėjo 52 lydekos, 116 kuojų, 4 plakiai, 3 raudės, 1 vėgėlė ir 1 lynas. Žuvytės gražios, bet vaikinams neteko iš jų nei žuvienės, nei kokios šviežiai iškeptos prie buteliuko paragauti. Tą vakarą ne tik žuvys kibo.

Jūsų nuomonė? I 6456

Skaityti plačiau...
 
Plūduriuoti ir skęsti, ar vienytis ir plaukti? Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 24, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Atkūrus nepriklausomybę, išdraskius bei sunaikinus stambius žemės ūkius vietoje jų reorganizavimo į kooperatyvus, šiandien šalyje dominuoja smulkūs ūkiai. Beveik 2/3 ūkių yra iki 5 ha. Juose vyrauja mišri gamyba, o pagrindinės pajamos gaunamos iš pieno. Dėl mažų gamybos mastų, pasenusių, neefektyvių ir nenašių gamybos priemonių bei technologijų naudojimo pajamos vos padengia produkcijos kaštus. Lyginant su ES narių-senbuvių ūkininkais, smulkūs Lietuvos ūkiai negali būti atsvara esantiems iššūkiams ir konkurencinėje kovoje yra pasmerkti žlugimui. Aštrioje konkurencijoje išlieka stipriausieji, o tapti stipresniais galima tik susivienijus. Žadinant ūkininkų, perdirbamosios pramonės atstovų iniciatyvą, skatinant gamintojus ir perdirbėjus tapti stipresniais, jungiantis į kooperatines bendroves, supažindinant su kooperacijos privalumais, jos plėtrai suformuota ir įteisinta įvairiapuse paramos sistema, ŽŪM iniciatyva šalies apskrityse rengiami seminarai, kooperacijos dienos, pakviečiant į juos ūkininkus, konsultavimo tarnybų specialistus, Žemės ūkio universiteto mokslininkus, savivaldybių specialistus, seniūnus, kaimo bendruomenių atstovus.

Jūsų nuomonė? I 6056

Skaityti plačiau...
 
Valdininkai mulkina, vartotojai ieško, ūkininkai dirba, prekybininkai ir perdirbėjai uždirba Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 18, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Žiūrėdami į šiandieninį Lietuvos žemės ūkį, matome du kraštutinumus: saujelę stambių ir tūkstančius smulkių, vos galus iš savo natūrinių ūkių suduriančių ūkininkų. Kitaip tariant – galvą ir uodegą. Jas jungiančio žemės ūkio kūno (stuburo) – vidutinių ūkių – ieškoti nėra prasmės. Nei kairiesiems, nei dešiniesiems viešpataujant Seime, jo Kaimo reikalų komitete, Vyriausybėje ir Žemės ūkio ministerijoje vykdoma žemės ūkio politika ir strategija tokių ūkių susiformavimui nei sąlygų sudarė, nei draudė. Skirtingai nuo ES senbuvių, kur susikooperavę vidutiniai ūkiai dominuoja ir yra pagrindiniai žemės ūkio produktų gamintojai, Lietuvoje vidutinių žemės ūkių rasime vos vieną kitą. Tokia pat padėtis yra ir chemizuotuose, ir ekologiniuose ūkiuose.

Jūsų nuomonė? I 6771

Skaityti plačiau...
 
Vilniaus miegamajame molėtiškiai melžia karves Spausdinti El.paštas
2007 m. kovo 17, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Molėtų r. bendras plotas yra beveik 137 tūkst. ha. Daugiau kaip ketvirtadalyje teritorijos ošia miškai ir beveik dešimtadalyje tyvuliuoja vandenys. Jų paviršiumi atsiritusios bangelės iššoka į krantą, išauga ir tolyn banguoja žaliomis kalvomis bei kloniais. Gamtos sukurtas grožis, tyras oras, čiulbantys miškai, vyturių ir kitų jų gentainių giesmėmis rytą ir dieną, o vakare rūku ir tik lakštingalų drumsčiama tyla apsigobę slėniai, smaragdinės ežerų akys gundo ir vilioja kiekvieną. Ypatingai - gyvenantį didesniame mieste, dūstantį ir svaigstantį nuo automobilių kamščiuose burzgiančių variklių ir asfalto kancerogeninių medžiagų skleidžiamos „narkozės“. Vis daugiau didmiesčių gyventojų šaligatvius ir saulę užstojančių namų betoną keičia į kaimo takelius, pilaites žaliose paežerių, paupių ar vaizdingų pamiškių pievose. Ne išimtis ir vilniečiai. Ne tie, kuriems labiausiai to reikia: nuo miesto smogo astmos priepuolius kenčiantys vaikai ir seneliai, o tie, kurie yra įtakingi nusikalstamame ar likusiame pasaulyje, tie, kurie pamiršo ar niekada nežinojo ką reiškia būti nevalgiusiam, ką pergyvena tėvai, leisdami vaikus į mokyklą be pusryčių, o vakare juos guldantys be vakarienės. Kuo toliau, tuo vis didesnė Molėtų krašto dalis tampa turtingųjų vilniečių miegamuoju rajonu.

Komentarai (1) I 5197

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 926 - 930 išjungti 946
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Skelbimai