Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Matininkų nesmaugs, tik mokėdami brangiau, reikalaus griežčiau Spausdinti
2007 m. balandžio 04, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nuo žemės reformos pradžios iki 2007 m. sausio 1 d. nuosavybės teisės į žemę, mišką ir vandens telkinius Utenos apskrityje atkurtos 89,71 proc. piliečių nuo jų prašymuose nurodyto ploto. Tačiau per 2006 m. nuosavybės teisės atkurtos tik 1,65 proc. piliečių. Žemė natūra grąžinta 693 piliečiams, liko grąžinti 819. 56-iuose į vienkiemius neišskirstytuose kaimuose parengti žemės reformos žemėtvarkos projektai ir 424 piliečiams nuosavybės teisių dokumentai, o nuosavybės teisės į žemę neatkurtos 1143 piliečiams. Asmeninio ūkio žemė prie gyvenviečių privatizuota 1120 naudotojų ir 221-am parengti dokumentai žemės nuomai, tačiau liko privatizuoti 3133 naudotojams, parengti dokumentus žemės nuomai – 2606. Dar 503 naudotojams parengti dokumentus žemės privatizavimui ar nuomai bus galima tik prieš tai suprojektavus asmeninio ūkio žemės sklypus. Laisvos valstybinės žemės fondo teritorijoje perdavimui neatlygintinai nuosavybėn suprojektuoti ir parengti nuosavybės dokumentai 1975 piliečiams, o nuosavybės teisės į žemę, mišką ir vandens telkinius dar neatkurtos daugiau kaip 14 tūkst. piliečių. Nebaigti rengti 14 kadastro vietovių ir 17 rėžinių kaimų žemės reformos žemėtvarkos projektų papildymai.

Skaityti plačiau...
 
Širdies viliokinis su Angele Kaušyliene Spausdinti
2007 m. balandžio 03, Antradienis

Active ImageUtenos apskrities administracijos viršininke

Mišrainė „Skanumėlis“

2 mangai, kepta vištienos krūtinėlė, migdolų riešutai, „Helmans“ majonezas.

Skaityti plačiau...
 
Subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams Spausdinti
2007 m. balandžio 03, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nors tuo metu nebuvau nei alkanas, nei ištroškęs, bet kažkodėl kartą vienos žavios ir veiklios naujasodiškės nei iš šio, nei iš to paklausiau „visai ne į temą“: „Ar mėgstate ir ar mokate skaniai gaminti valgį?“. Žaibiškai, greičiau už atmuštą teniso kamuoliuką atšoko atsakymas: „O ką, nesimato pagal vyrą“? Pasirodo - žmonės pastebėjo ir ne šiaip sau sako, kad „kelias į vyro širdį eina per skrandį“. Panašu, kad ir moterys neįsižeidžia, jei vyras ją pamalonina ir palepina kokiu savo rankomis pagamintu skanėstu (kas, kad gal tik jam jo patiekalas tokiu atrodo).

Skaityti plačiau...
 
Žvejojant neteisėtai kimba daugiau Spausdinti
2007 m. balandžio 01, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tykų 2007 m. kovo 26 d. vakarą apie 21 val. Drūkšių ežere (Ignalinos r.) du jaunuoliai įsiręžę traukė iš vandens statomuosius tinklus. Nors ir skubėjo, bet abu negalėjo paslėpti džiaugsmo: keturiuose tinkluose spurdėjo 52 lydekos, 116 kuojų, 4 plakiai, 3 raudės, 1 vėgėlė ir 1 lynas. Žuvytės gražios, bet vaikinams neteko iš jų nei žuvienės, nei kokios šviežiai iškeptos prie buteliuko paragauti. Tą vakarą ne tik žuvys kibo.

Skaityti plačiau...
 
Plūduriuoti ir skęsti, ar vienytis ir plaukti? Spausdinti
2007 m. kovo 24, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Atkūrus nepriklausomybę, išdraskius bei sunaikinus stambius žemės ūkius vietoje jų reorganizavimo į kooperatyvus, šiandien šalyje dominuoja smulkūs ūkiai. Beveik 2/3 ūkių yra iki 5 ha. Juose vyrauja mišri gamyba, o pagrindinės pajamos gaunamos iš pieno. Dėl mažų gamybos mastų, pasenusių, neefektyvių ir nenašių gamybos priemonių bei technologijų naudojimo pajamos vos padengia produkcijos kaštus. Lyginant su ES narių-senbuvių ūkininkais, smulkūs Lietuvos ūkiai negali būti atsvara esantiems iššūkiams ir konkurencinėje kovoje yra pasmerkti žlugimui. Aštrioje konkurencijoje išlieka stipriausieji, o tapti stipresniais galima tik susivienijus. Žadinant ūkininkų, perdirbamosios pramonės atstovų iniciatyvą, skatinant gamintojus ir perdirbėjus tapti stipresniais, jungiantis į kooperatines bendroves, supažindinant su kooperacijos privalumais, jos plėtrai suformuota ir įteisinta įvairiapuse paramos sistema, ŽŪM iniciatyva šalies apskrityse rengiami seminarai, kooperacijos dienos, pakviečiant į juos ūkininkus, konsultavimo tarnybų specialistus, Žemės ūkio universiteto mokslininkus, savivaldybių specialistus, seniūnus, kaimo bendruomenių atstovus.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 926 - 930 išjungti 948
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga