Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
KONTAKTAI
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie

„Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!“ Spausdinti El.paštas
2007 m. sausio 29, Pirmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Darbščios rankos Aluntos dvarą
Puošia savo darbu šauniu.
Mano brangūs beržai žaliaskariai,
Aš didžiuojuos, kad čia gyvenu!

Tai – eilutės iš himno, kurį penktadienio (sausio 26 d.) vakarą giedojo į Naujasodžio (Molėtų r.) kaimo bendruomenės sueigą – ataskaitinį susirinkimą susirinkę sodiečiai.

Komentarai (1) I 6040

Skaityti plačiau...
 
Šaltis „dirba“ sąžiningai. O mes? Spausdinti El.paštas
2007 m. sausio 17, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

Esame protingi. Nepavargdami vienas kitam valandų valandas galime aiškinti, kad nėra pasekmės be priežasties. Esame patyrę ir įžvalgūs: tas priežastis kaip mat įvardijame. Jei, eidamas į tvartą apledėjusiu takeliu, slystelėjęs skaudžiai išsitiesei visu ūgiu ir apsipylei vandeniu ar miltais – kalta žiema. Juk nekaltinsi savęs, kad takelis pelenais ar smėliuku nepabarstytas. Jei neužsiveda automobiliuko variklis – kaltas šaltis. O kaip kitaip – kuklumas neleidžia visiems girtis, kad esi gudrutis, pigesnį, žalią, žemės ūkio technikai skirtą dyzeliną pili ne į traktoriaus, o automobiliuko kuro baką. Panašių pavyzdžių – galybė, apie juos vienas kitam galime pasakoti kol išalksime, ar užsnūsime. Kodėl taip? Ogi todėl, kad kiekviena pasekmė turi priežastį.

Jūsų nuomonė? I 12713

Skaityti plačiau...
 
Ne tik šventinės keptuvės iš baseinų dairosi žuvys Spausdinti El.paštas
2007 m. sausio 04, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tvenkinių žuvininkystė Lietuvoje vystoma seniai. Teko skaityti pasakojimą, kaip lietuvaičiai tvenkinyje augino ir žvejojo žuvis 17 a. viduryje. Nepriklausomos Lietuvos dvaruose ir stipriuose ūkiuose tyvuliavo apie 1500 ha tvenkinių. Dabar jų plotas yra 7-8 kartus didesnis. Prekines tvenkinines žuvis augina pusšimtis ūkininkų ir apie 20 bendrovių. Virš 90 proc. produkcijos sudaro gyvi veidrodiniai ir plikieji karpiai. Kasmet jų realizuojama daugiau kaip 2000 tonų. Apie trečdalį eksportuojama į Latviją, Lenkiją, kitas šalis. Bet Europos šalyse, kaip ir Lietuvoje, karpiams paklausa mažėja, vis labiau dairomasi į lašišines žuvis. Žuvininkystės departamentas prie LR Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ėmė skatinti bendroves ir ūkininkus statyti tvenkinius ir auginti šias vertingas, vidaus ir ES rinkoje didelę paklausą turinčias žuvis. Šalyje pirmaisiais šio verslo entuziastais, įkūrusiais modernų, pilnasisteminį upėtakių, eršketų, šamų bei kitų žuvų auginimo ūkį, sėkmingai jį eksploatuojančiais yra akcinė bendrovė (AB) „Vasaknos“.

Komentarai (5) I 28642

Skaityti plačiau...
 
Valdžia nuo Dievo, pagarba ir meilė – nuo žmonių Spausdinti El.paštas
2006 m. lapkričio 17, Penktadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

Taip jau yra, kad jei kuris nors iš mūsų nutapnosime sniegu, tai bet kuris kitas, pamatęs paliktus pėdsakus, neklysdamas pasakys: „Žmogus nuėjo“. Kitaip yra, kai einame gyvenimo keliu. Vieni juo keliaujame taip, kad net artimiausi giminės ir draugai mūsų pėdsakų net per didinamąjį stiklą nemato, o kitų paliktų pėdsakų net laikas ilgai nei užkloti, nei iš žmonių atminties ir širdies išdildyti nesugeba. Vieni esame tik piliečiais, statistiniais vienetais, besinaudojančiais aplink esančiomis gėrybėmis, o kiti yra dar ir iniciatyviais, kūrybingais lyderiais, žvaigždėmis, tiesiančiomis ir apšviečiančiomis gyvenimo kelią ne tik sau, bet ir pilkajai statistinei miniai.

Jūsų nuomonė? I 7182

Skaityti plačiau...
 
Kunigystė – ne profesija, kunigystė - pašaukimas Spausdinti El.paštas
2006 m. lapkričio 17, Penktadienis

Active ImageŠarūnas Preikšas

„Anykščių mergos, Kurklių pievos, Balninkų vyžos, Molėtų ubagai, Aluntos bažnyčia...“- taip senovėje protėviai Rytų Aukštaitijoje apibūdindavo savo kraštą. Keitėsi laikai, keitėsi santvarkos. Balninkiečiai vyžų seniai nebenešioja, molėtiškių ubagais šiandien irgi nepavadinsi. Tik Rytų Aukštaitijoje išvaizdingiausia, iš bet kurios pusės daugiau kaip dešimt kilometrų matoma, ant aukšto kalno balta, kaip nuotaka, Alantos bažnyčia stovi kaip stovėjusi, 51 m aukščio fasadiniais bokštais į dangų ir į apylinkes dairosi.

Jūsų nuomonė? I 19625

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 916 - 920 išjungti 925
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active Image2016 m. Alanta - mažoji Lietuvos kultūros sostinė

RENGINIAI

Skaityti plačiau...
 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Filmai internete