Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Ekologiški produktai: jei nėra dokumentuose – nereiškia, kad nėra ir ant stalo Spausdinti El.paštas
2007 m. rugsėjo 22, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nepakankamas ekologiškų produktų asortimentas bei kokybė, rinkodaros ir rinkotyros priemonių įgyvendinimas, vartotojų švietimas, ekologinės gamybos ūkių kooperavimasis bei ekologiškų produktų perdirbimas ūkininkų ūkiuose yra aktualiausios šalies ekologinio žemės ūkio problemos. Jų sprendimui ir ekologinės žemdirbystės vystymui iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (KPF) ir Lietuvos biudžeto (80 proc. iš ES ir 20 proc. iš Lietuvos) pagal Kaimo plėtros programą (KPP) ekologinių ūkių savininkams mokama nemenka, viena didžiausių Europos sąjungoje (ES) metinė parama: už ha, auginant javus - 1436 , daržoves ir bulves – 1902, vaistažoles ir/ar prieskoninius augalus – 1574, sodus – 2596, uogynus – 2534, daugiametę žolę – 407 Lt.  Tačiau ekologinė gamyba nėra socialinės paramos forma. Tai yra verslo rūšis, galinti ir turinti duoti pelno. Ja gali užsiimti ne kiekvienas norintis, o tik turintis tinkamas sąlygas ir žinias. Ekologinės žemdirbystės puoselėtojams vartotojai ir įvairaus lygio valdininkai dažnai priekaištauja: „imate dideles paramos lėšas, ekologinių ūkių daugėja, o ekologiškų produktų beveik neįmanoma rasti“. Ar priekaištai pelnyti, ar ekologiškai ūkininkaujantieji produkcijos negamina ir rūpinasi tik kaip pasiimti paramą? Atsakymų „Ūkininko patarėjas“ dairėsi Molėtų r. ekologinių ūkių kooperatyve „Padegsnys“.

Skaityti plačiau...
 
Policija – uniformuota Barbė devyndarbė? Spausdinti El.paštas
2007 m. rugsėjo 22, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

„Priguliau pailsėti. Maniau, kad namiškiai po namus vaikšto. Atsimerkusi pastebėjau pro duris sprunkančias dvi nepažįstamas moteris. Spintoje neberadau daugiau, kaip 7 tūkst. Lt“, - ašarodama pasakojo aštuntą dešimtį baigianti senolė. Truputį didesne suma tris benzininius pjūklus, kompresorių, kitus elektrinius įrankius, po nakties dingusius iš ūkinio pastato, įvertino kitos sodybos savininkė. „Ilgapirščiai iš kiemo nugvelbė 400 Lt vertės žolės  smulkintuvą ir ketaus vonią“, – rypavo kitame Molėtų r. kaime  į sodybą atvykusi vilnietė. „Utenos apskritis yra nesaugiausia šalyje“, - skelbia viena draudimo bendrovė.

Skaityti plačiau...
 
Pajamų normatyvų ir pajamų normos patvirtinimas Spausdinti El.paštas
2007 m. rugsėjo 22, Šeštadienis

Active ImageLIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

Į S A K Y M A S

Nr. 3D-420

Vilnius 2007 09 21

Dėl žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 3D-391 ,,Dėl žemės ūkio veiklos pajamų normatyvų ir pajamų normos hektarui žemės ūkio naudmenų patvirtinimo“ pakeitimo

Skaityti plačiau...
 
VINGIO PARKE – EKOLOGIŠKŲ PRODUKTŲ MUGĖ Spausdinti El.paštas
2007 m. rugsėjo 22, Šeštadienis

Active ImageŠį savaitgalį Vilniuje, Vingio parke, laukiami visi, norintys gyventi ir maitintis sveikiau. Rugsėjo 22–23 d. 9–15 val. VšĮ „Tatulos programa“ vėl rengia populiariąją ekologiškų rudens gėrybių mugę, kuri sostinės gyventojus ir svečius džiugina nuo 1995 metų.

Skaityti plačiau...
 
NUOBAUDŲ SKYRIMO TERMINAI PRATĘSTI Spausdinti El.paštas
2007 m. rugsėjo 22, Šeštadienis

Active ImageVyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pateiktam Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 35 ir 1101 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui, kurio tikslas – tinkamai reglamentuoti administracinių nuobaudų skyrimo terminus.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 911 - 915 išjungti 947
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga