Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Alanta – mažoji Lietuvos kultūros sostinė Spausdinti
2016 m. sausio 19, Antradienis

Active Image2016 m. sausio 15 d. Alantos dvare iškilmingai pradėjome Alantos -  mažosios  kultūros sostinės metus. Garbingai perėmėme šį titulą, vėliavą bei įsipareigojimą iš Naisių, kurį mums perdavė mažųjų sostinių iniciatorius bei globėjas, verslininkas Ramūnas Karbauskis. Jis pabrėžė, kad kaimą prikels tik blaivybė ir kultūra.2016 m. sausio 15 d. Alantos dvare iškilmingai pradėjome Alantos -  mažosios  kultūros sostinės metus. Garbingai perėmėme šį titulą, vėliavą bei įsipareigojimą iš Naisių, kurį mums perdavė mažųjų sostinių iniciatorius bei globėjas, verslininkas Ramūnas Karbauskis. Jis pabrėžė, kad kaimą prikels tik blaivybė ir kultūra.

Visiems jau žinoma, kad toks puikus renginys, kaip „Naisių vasaros“ festivalis vyksta visai be jokio alkoholio. Šis miestelis rodo visai Lietuvai, kaip reikia švęsti. Gerbiamas svečias pažymėjo, kad ir gimstamumas Naisiuose išaugo 5 kartus. Naisiai iškėlė mums aukštą kartelę, tačiau tikimės, kad neapvilsime, nes Alanta garsėja savo kūrybingais, darbščiais žmonėmis, veikliu, motyvuotu, atviru naujovėms jaunimu. Alantos dvaras visuomet buvo kultūros skleidėjas ir tą pačią dieną jame buvo atidarytas amatų centras – taip mes pradėjome savo, kaip mažosios kultūros sostinės veiklą.

 Mūsų pasveikinti ir kartu pasidžiaugti atvyko daug garbingų svečių – tai Molėtų r. meras Stasys Žvinys, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, Molėtų muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė, amatų centro patalpų restauratoriai, Alantos seniūnas Aidonas Užubalis, Vokietijos Reckės bendruomenės atstovai.

  VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis, šio centro iniciatorius, padėkojo visiems už didelį darbą, o ypač dailininkui Vaidotui Žukui (kurio galerija yra taip pat dvaro rūmuose), galerijos vedėjai Jolantai Bimbirienei, darbų vykdytojui Broniui Gaižučiui, kuris pažadėjo, kad bus atstatyti ir du dvaro bokšto aukštai. Turėjome ir vieną ypatingą svečią – žydų kultūros ir informacijos centro direktorių Algimantą Gurevičių. Jis pastebėjo, kad Alantoje veikė (ir dabar dar tebestovi) viena iš 12 medinių žydų sinagogų, ir, jei ji ateityje bus suremontuota, taps ne tik turistų traukos objektu, bet ir išlaikys atmintį apie šią Lietuvoje taikiai gyvenusią ir gyvenančią tautą.

Renginį vainikavo teatro „Labas“ spektaklis (aktoriai Saulius Balandis ir alantiškė Viktorija Kuodytė bei muzikantai) apie Emiliją Pliaterytę. Renginį puošė jo vedančioji Vaida Saugūnienė ir jaunasis muzikantas Žygimantas Žiogas.

2016 m. žada Alantoje daug gražių ir įsimintinų renginių. Tačiau ir šie metai juk pasibaigs, o mažąja kultūros sostine turime išlikti visados. Tegul visi žino, kad kaimų ir mažų miestelių bendruomenės yra stipri, didelė jėga, neleisianti Lietuvai sunykti ir išnykti.

Active Image

Active Image

Active Image

Active Image

 
< Peržiūrėti   Kitas >
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Filmai internete