Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow MEDŽIOKLĖ arrow Lietuvoje aptiktas afrikinis kiaulių maras
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Lietuvoje aptiktas afrikinis kiaulių maras Spausdinti
2014 m. sausio 24, Penktadienis

Active ImageLietuvoje nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras. Jis aptiktas ištyrus du šernų mėginius  Šalčininkų ir Varėnos rajonuose.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubių sprendimų skyriaus vadovo Mariaus Masiulio, šiuo metu, tiriant kritusius šernus, afrikinis kiaulių maras nustatytas dviejuose mėginiuose. Tai – pavojaus signalas, kurio labiausiai bijota.

 

Pasak M.Masiulio, šernai krinta Šalčininkų, Alytaus ir Varėnos rajonuose. Nors kiaulių maras – ne vienintelė liga, guldanti šernus, juose imamasi kuo griežčiausių apsaugos priemonių.

Afrikiniu kiaulių maru serga tik naminės ir laukinės kiaulės, šernai. Kitiems gyvūnams ir žmonėms šią ligą sukeliantis virusas yra nepavojingas. Užsikrėtusių kiaulių mėsą draudžiama vartoti ne dėl pavojaus užsikrėsti žmonėms, o dėl galimybės, kad per mėsą, kraują, vidaus organus pavojingas virusas bus išplatintas už ligos židinio ribų. Tad gyventojai ir toliau gali drąsiai vartoti kiaulieną nesibaimindami pavojaus.

Plačiau:http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/lietuvoje-aptiktas-afrikinis-kiauliu-maras-201401241441.htm#.UuKHN_tc5e4

 
< Peržiūrėti   Kitas >