Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS arrow Ekologija arrow Ekokosmetikos gamintoja: kai kuriuos brangius kremus sudaro tik naftos produktai ir vanduo
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Ekokosmetikos gamintoja: kai kuriuos brangius kremus sudaro tik naftos produktai ir vanduo Spausdinti
2012 m. balandžio 09, Pirmadienis

Active ImageAbi Weeds – Didžiosios Britanijos šeimos, prieš gerą dešimtmetį įkūrusios ekologiškos bei natūralios kosmetikos „Esssential Care“ liniją, atstovė. Ir nors šiandien Weeds'ų kuriami produktai eksportuojami į 15 Europos šalių, už rinkodarą bei bendravimą su platintojais atsakinga Abi į GRYNAS.lt redakciją atvyksta ne prabangiu mersedesu. Duodama išskirtinį interviu jauna moteris ne skaičiuoja tūkstantinius pelnus tačiau griebiasi už galvos prisimindama, kiek jėgų ir laiko kainavo visų be išimties kompanijos produktų sertifikavimas, bei ekologiškos dekoratyvinės kosmetikos kūrimas.

Active Image

Ir vis dėlto ši šeima nesirengia išduoti savo principų dėl natūralios produktų sudėties. Net ir tuomet, kai aplink gausėja bendrovių, kurios „žaidžia“ nesąžiningai.

Tyrinėti paskatino šeimyniškių problemos

„Viskas prasidėjo dėl mano mamos susidomėjimo. Ji buvo viena iš tų „keistuolių“, kuri dar aštuntajame dešimtmetyje savo sode augino įvairias žoleles, - pradeda pasakojimą A.Weeds. - Tuomet aplinkiniams tai atrodė labai keista. Tačiau ji visada domėjosi natūralia medicina. Ir tos žinios pravertė, kai paaiškėjo, jog ir aš, ir broliai turime egzemą (alerginis odos uždegimas red. past.). Ji pradėjo domėtis, kokios priemonės galėtų padėti ją išgydyti, nes gydytojų dermatologų paskirti vaistai tik blogino odos būklę. Ji visuomet tikėjo, kad turi būti kokia nors alternatyva, pati tyrinėjo ir bandė įvairius receptus. Pagal išsilavinimą ji yra gydytoja vaistažolėmis bei aromaterapijos specialistė.“

Abi mamai Margaret Weeds pavyko sukurti kremą iš savo pačios auginamų žolelių. Juo tepant odą vaikų odos uždegimai švelnėjo. Po truputį šio kremo ėmė prašyti draugai, pažįstami, draugų draugai.

Moteris sulaukė prašymų sukurti ir šampūną. Tuomet – kūno kremą. Produktų vis gausėjo.

Ekologiška? Šiandien tai įrodoma tik sertifikatais

„2001-aisiais ji susimąstė: „Nežinau, ar man užteks jėgų tai tęsti.“ Tačiau aš nedvejodama šūktelėjau: „Mama, bet šie produktai tikrai geri ir reikalingi!“. Pati atlikau nedidelį tyrimą ir patikrinau kai kurių gamintojų produktus. Pakuotės skelbė, kad tai – natūralūs ekologiški produktai, tačiau iš tiesų juose nebuvo arba buvo vos keli procentai natūralių ingredientų,- prisiminė Abi. - Supratome, jog šiandieninėje rinkoje turime įrodyti savo produktų šimtaprocentinį natūralumą bei kokybę. Žodinis pasakymas bus per silpnas argumentas, kad išsiskirtume iš kitų. Taigi gavome sertifikatus visiems be išimties savo produktams. Juos sertifikavo vienas didžiausių Jungtinės karalystės ekologiškos produkcijos organų „Soil association“ („Dirvožemio asociacija“).

Išsiskirti jiems tikrai pavyko. 2003-aisiais įkurta ekologiškos kosmetikos kompanija „Essential Care“ tuo metu buvo viena pirmųjų Jungtinėje Karalystėje, turinčių visų produktų natūralumą patvirtinančius sertifikatus.

Ekologijos banga ritasi ne tik per Lietuvą – Abi teigimu Junginėje Karalystėje ekologiškų produktų rinka kasmet išauga bent 10 procentų.
Citata

„O tai tikrai sunku. Europos šalys, Prancūzija, Vokietija turi savo skirtingas sertifikavimo sistemas bei standartus. „Soil association“ Jungtinėje Karalystėje reikalauja, jog 70 proc. visų produkto sudėtinių dalių būtų išauginta ekologiškuose ūkiuose. Jei dar norėtum savo šampūną ar kremą pavadinti „organiniu“ jame turėtų būti 90 proc tokių produktų. Be to produkcijoje negali būti nė kvapo tų medžiagų, kurios, mokslininkų tyrimų duomenimis, gali turėti nors mažiausią neigiamą poveikį žmonėms ar aplinkai” - reikalavimus ekologiškai produkcijai atskleidžia A. Weeds.

Faktas, jog tokioje kosmetikoje negali būti jokių parabenų, konservantų ar naftos chemijos produktų.

Gėlės ir lapeliai ... iš naftos produktų

„Jie tikrai griežti ir imasi visų atsargumo priemonių – kad žmonėms, pasirinkusiems ekologišką odos ar plaukų priežiūros priemonę nekiltų jokių abejonių. Gamintojams tai uždavinys – tuomet, kai rengėmės gauti ekologiškos produkcijos sertifikatus, kai kurių mums reikiamų produktų niekas tiesiog neaugino ekologiškuose ūkiuose!, - prisiminė moteris.- Paprašėme sertifikatų iš savo tiekėjų ir - ups - jie jų neturi. Teko su liūdesiu keisti dalį tiekėjų, nes siekėme savo produktų sertifikavimo."

Nepaisant natūralumo bei ekologijos bangos kai kurie kosmetikos gamintojai neatsisako senų gamybos taisyklių.

„Taip, jie ėmė naudoti daugiau natūralių ingredientų kosmetikoje... BET jie ir toliau naudoja įvairius sintetinius, cheminius priedus, kad šią kosmetiką pavyktų ilgiau išsaugoti. Vis dar naudojami dirbtiniai kvapai. Arba tiesiog iš natūralių produktų išgauti ingredientai. Tokiu būdu gamybos procesas tiesiog yra lengvesnis, lengviau sukurti kremo konsistenciją, - kosmetikos pramonės užuolaidą praskleidžia A. Weeeds. - Tokie augalai ar vaisiai jau būna praradę savo vertingąsias savybes. Mes stengiamės, jog produktai iš tiesų turėtų tokį poveikį, koks yra užrašytas ant pakuotės. Jei įdėsi daug pastangų, gali gauti ekologišką kosmetiką, kuri iš tiesų veikia.“

Daugiau nei dešimtmetį dirbdama kosmetikos versle Abi pastebėjo daug kompanijų, kurios kraunasi turtus nesąžiningu būdu.

„Ant pakuotės piešiamos nuostabios gėlės, augalai, o pagrindinė kremo sudėtis – parabenai, konservantai, naftos produktų dariniai, propilenglikolis. Manau didžiausia bėda, kad pagal Europos sąjungos įstatymus gamintojas neturi pateikti sertifikatų, kad galėtų savo produktą pavadinti organiniu bei ekologišku. Taigi gali įdėti vos vieną procentą natūralių produktų ir girtis ekologiškumu, - liūdnai kalbėjo A. Weeds. - Stebina tai, jog maisto produktai reglamentuojami daug griežčiau – pasigyręs, kad parduodi ekologišką morką gausi baudą, jei tai bus netiesa. O dėl kremo, šampūno – jokios kontrolės. Tai tikrai apsunkina gyvenimą tiems, kas nori „žaisti“ sąžiningai. Labai norėčiau, kad vartotojai šioje srityje būtų labiau saugomi.“

Skaitykite daugiau: http://www.grynas.lt/gyvenimas/ekokosmetikos-gamintoja-kai-kuriuos-brangius-kremus-sudaro-tik-naftos-produktai-ir-vanduo.d?id=57836266#ixzz1rZlOxXjV

 
< Peržiūrėti   Kitas >
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga