Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS arrow Padaryti dvaro ansamblį ne tik patrauklesniu, startuoja
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Padaryti dvaro ansamblį ne tik patrauklesniu, startuoja Spausdinti
2011 m. lapkričio 30, Trečiadienis

Active Image

Jonas Bareikis

Alantos dvaras - daugeliui žmonių ne tik rajone, bet ir už jo ribų asocijuojasi su dar vienu kultūros židiniu Molėtų rajone. Ne vieną traukia gerai besitvarkančių šeimininkų atnaujintas Alantos dvaras, kuriame yra ne tik biblioteka, krašto muziejus, bet ir vyksta daug renginių, kuriuose dalyvauja ir žinomi menininkai, atlikėjai, čia kūrybinio peno semiasi menininkai.

Ambicingą sumanymą pradėjo įgyvendinti Naujasodžio kaimo bendruomenė. Naujasodžio kaimo bendruomenė, kartu su partneriu -UAB Alantos agroservisas- pasinaudodami Molėtų rajono vietos veiklos grupės „Keisdamiesi keičiame“ kvietimu Nr. 1 teikti Vietos projektų paraiškas pagal Vietos plėtros strategijos „Molėtų rajono kaimo vietovų plėtros  strategija“ prioriteto „Darni kaimo plėtra – patogios ir patrauklios gyventi bei veikti kaimo aplinkos kūrimas“ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ ir atsižvelgdami į Taisykles, parengtas vadovaujantis Vietos plėtros strategijų, įgyvendinamų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos krypties „Leader“  metodo įgyvendinimas“ priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“, paruošę ir pateikę projektą   „Alantos dvaro rūmų ansamblio ledainės pastato restauravimas, tvarkomieji statybos darbai, pritaikant bendruomeninei veiklai“ ir sulaukę palankaus įvertinimo pradėjo projekto įgyvendinimą.

Active Image

Teiktas naujasodiečių projektas „Alantos dvaro rūmų ansamblio ledainės pastato restauravimas, tvarkomieji statybos darbai, pritaikant bendruomeninei veiklai“ (LEADER-10-MOLĖTAI-01-011), atitikęs  I prioriteto 1.1 priemonės veiklos sritį „Patalpų bendruomenės reikmėms atnaujinimas ir įrengimas“ iškeltus tikslus ir uždavinius  ne tik suteikė galimybę pagerinti viso ansamblio įvaizdį, bet ir  atlikus pastato restauravimo ir tvarkomuosius statybos darbus ir restauravus pastatą, ne tik  pritaikyti bendruomeninei veiklai, bet ir praplėsti veiklos galimybes visame dvare. Projekto partneris UAB Alantos servisas prisideda įnašu natūra.

Iki projekto pripažinimo tinkamu , jo teikėjai turėjo gauti reikiamus dokumentus iš Kultūros departamento, gyventojų pritarimą.

 Kaip sakė Naujasodžio bendruomenės pirmininkė Liongina Lasienė,  Projekto nauda neabejotinai didžiulė - Alantos dvaro rūmų ansamblis ir dabar yra vienas iš labiausiai lankomų objektų Molėtų rajone. Pasiekus užsibrėžtą tikslą - išsaugoti  ir prikelti visuomenės poreikiams Alantos dvaro rūmų ansamblio ledainės pastatą, ta trauka dar labiau išaugs“.

Negailestingas laikas Dvaro rūmų ansambliui priklausantį ledainės pastatą,  (savininkas yra UAB „Alantos agroservisas“), kuris jau kurį laiką nenaudojamas, ne tik kad „privedė“ iki avarinio stovio, bet ir „išstūmė iš bendro dvaro ansamblio - gadina estetinį ansamblio ir gyvenvietės vaizdą.

Active Image

 Šio projekto įgyvendinimas Naujasodžio kaimo bendruomenei, šiuo metu neturinčiai  savo patalpų, ir priverstai naudotis VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos patalpomis, suteiks galimybę apsirūpinti jomis bei išvaduos iš iki šiol buvusių  nepatogumų, kai, planuojant veiklą, reikėdavo derinti datą, laiką, žmonių skaičių, nes mokykla ne visada galėdavo suteikti patalpas.

Pasak Bendruomenės pirmininkės, „restauravus pastatą, bendruomenė turės savas patalpas ir galės nepriklausomai nuo visų aplinkybių naudoti tas patalpas bendruomeninei veiklai, bendruomenės poreikiams tenkinti. Apklausus kaimo gyventojus, dauguma pareiškė norą turėti tokias patalpas.  Sulauktos paramos dėka ne tik pavyks išsaugoti pastatą, kaip kultūrinį paveldą, pagerinti visos gyvenvietės estetinį vaizdą, bet ir atsiras patalpos aktyvesnei bendrai bendruomenės veiklai“.

„Projektas “Alantos dvaro rūmų ansamblio ledainės pastato  restauravimas, tvarkomieji statybos darbai, pritaikant bendruomeninei veiklai“ tikslas ir uždaviniai ne tik atitinka KPP 2007 – 2013 metų priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ tikslus, bet ir bendrą tikslą – kurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti kaimo vietovėse, bei specialiuosius tikslus – padidinti kaimų gyvenamosios vietos patrauklumą, sumažinti gyventojų mažėjimą kaimo vietovėse ir išsaugoti  kultūrinio paveldo pastatą‘- tikino kalbinama Liongina Lasienė.

Active Image

Pasak bendruomenės pirmininkės, Naujasodžio kaime gyvena apie 590 gyventojų. Dauguma gyventojų yra aktyvūs, vertinantys grožį ir tvarką. Nuo 2002 m. įsikūrusi kaimo bendruomenė įgyvendino nemažai projektų, tačiau iki šiol bendruomenė savo platesnei veiklai neturi patalpų.

 Kaimas yra ypatingas tuo, kad turime autentiškus dvaro rūmus su jiems priklausančiu ansambliu. Dvaro pastatai statyti XIX amžiaus viduryje. XX amžiuje keletą kartų pagrindiniai rūmai, kurie priklauso VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklai, rekonstruoti ir restauruoti. Senaisiais dvaro rūmais džiaugiasi ne tik kaimo gyventojai, bet sulaukiame daug svečių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Šiuo metu rūmai nušvitę naujai: meniškai išdažyta rūmų išorė, pakeistas skardos stogas ir langai, trinkelėmis išgrįstas takas ir kelias, atlikti restauracijos darbai. Tačiau vienas iš dvaro rūmų ansamblio  pastatų, kuris priklauso UAB „Alantos agroservisas“, yra apleistas ir nenaudojamas-kaip sakoma- „akis bado“ ne tik vietiniams, bet ir atvykstantiesiems. Norint išlaikyti bendrą architektūrinį ansamblį, tikrai reikėjo restauruoti šį pastatą“.
 
„Neskaičiuojant laiko teko imtis darbų ir Projektas jau pradėtas įgyvendinti“- džiaugėsi pirmininkė. Paruoštas techninis  projektas, atlikta jo ekspertizė, prie pastato pastatytas aiškinamasis-informacinis stendas. Dabar turime  gauti statybos leidimą. Gavus leidimą pavasarį pradėsime restauravimo  darbus- dėstė Liongina Lasienė-Naujasodžio kaimo bendruomenės pirmininkė, tuo pačiu išsakydama ir visų naujasodiečių mintis.

Molėtų žinios

 
< Peržiūrėti   Kitas >
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Filmai internete