Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Eikime namo, susitikime Pagulbyje Spausdinti
2009 m. gegužės 25, Pirmadienis

Active ImageEikime namo, skubėkime į Tėviškę, skriskime į vaikystę, pabūkime tūkstantmetės Lietuvos dalimi, susitikime Pagulbyje. Ten, kur šiandien vyksta Poezijos atlaidai. Ten, kur esame laukiami, jaučiamės kaip namuose. Ten, kur dainų ir eilėraščių posmai neša mūsų mintis vaikystės ir laiko takais, kur pajuntame protėvių prisilietimą. Ten, kur pirmą kartą sutiktas žmogus yra tarsi vaikystės bičiulis, ten, kur žiūrėdamas į griežtą auditorę matai jautrią, poetišką, dainuojančią moterį, o gal kiek rūstokas seniūnas švelnia ir jausminga daina kviečia neužkalti tėviškės langų, generalinis direktorius primena tą kraštą, jo dūmo kvapą. Ten, kur nėra direktorių, kontrolierių, jokių valdininkų. Ten, kur iš šalies kampelių susirenka geranoriški, poezijos sparnų pakylėti žmonės. Ten, kur Lietuva. Pabūkime jos dalimi, pabūkime kartu...

Pažabokim vėją,
Pakinkykim debesį,
Nerimstantį vežimą
Sukim Pagulbin.

Pliaukštelėjus žaibu,
Plaikstos vėjo karčiai,
Į Pagulbį neša
Debesėlis sparčiai

Nuo darbų kasdienių
Atgaiva bus sielai,
Vežimu važiuoto
Lauks alaus pakuotė...

Šeštadienį, gegužės 30 dieną, Pagulbio kaime (Alantos sen., Molėtų r.) jau penktą kartą rengiami tradiciniai poezijos atlaidai ir Pagulbio – Kazimiero Jakučio romantiškų vakarų „Aš tą kraštą seniai bemačiau...“ turo po Lietuvą baigiamasis koncertas.

Senovinėje aukštaitiškoje Pagulbio sodyboje, restauruotoje pagal Liaudies buities muziejaus specialistų rekomendacijas, šventės „Poezijos atlaidai Pagulby“ atidarymas prasidės 14 valandą.

Ant prieklėčio, po apeigine vidukiemio liepa pasklis dainuojamosios poezijos atlikėjų kūriniai su gitarų, perkusijų ir kitų muzikos instrumentų melodijomis. Savo kūrinius atliks Vaidotas Mineikis, Jonas Bagdonavičius, Raimonda Masiulytė bei nemažai kitų žinomų atlikėjų. Kiekvienam norinčiam bus suteikta galimybė įsilieti į poezijos atlaidus ir paėmus į rankas muzikos instrumentą atskleisti savo talentus.

Sample Image

Rojalio kambaryje vyks poetiniai skaitymai, kuriuose taip pat galės dalyvauti visi literatūrinę plunksną įvaldę šventės svečiai.

„Šiuose poezijos atlaiduose nestigs erdvės improvizacijoms. Manau, kad ne tik žinomų atlikėjų ar poetų pavardės slepia ryškius talentus. Kartais vieni kitus galime nustebinti, atsiskleisti jei tik tam sudaromos palankios sąlygos. Pagulbis – kūrybos erdvė, todėl šiuos poezijos atlaidus kviečiu kurti kiekvieną, kuris atvyks ir norės pasidalinti savo gebėjimais ir gerumu“, - sako sodybos šeimininkas Kazimieras Jakutis.

Sodybos kluone poetas bei muziejininkas Alfas Pakėnas rengs Vaižganto jubiliejaus popietę, kurioje aktorius Ferdinandas Jakšys atliks monogramą „Vaižgantas“. Apie šį rašytoją bei jo kūrinių moteris pasakos etnologė Gražina Kadžytė, o docentas Vytautas Kardelis atskleis jo kūrinių literatūrinį grožį.

Sample Image

Prie dūminės sodybos pirkios kalvis Antanas Guzelis kaitins žaizdrą ir mokys senovinio amato.

19 valandą Rojalio kambaryje, prie atvertų langų į žydintį sodą, skambės vilniečio Simono Girdzijausko „Fortepijoniniai etiudai“.

21 valandą po apeigine liepa vyks K.Jakučio - Pagulbio romantiškų vakarų, skirtų Lietuvos tūkstantmečiui paminėti „Aš tą kraštą seniai bemačiau“ baigiamasis koncertas. Atlikėjo kūrinius solo gitaros improvizacijomis papildys koncerno „Achemos grupė“ finansų biuro vadovas Arūnas Mirinavičius, skambesio įlies pritariančioji vokalistė Simona Gabulaitė, o prozą ir eiles skaitys žurnalistė Kristina Stankevičė.

Po šio koncerto sodo gale suliepsnos Sekminių laužas, kad ištvermingiausiems poezijos atlaidų dalyviams su dainomis nebūtų šalta pasitikti ryto aušrą, skelbiamą pirmųjų gaidžių.

Sample Image

„Poezijos atlaidai – prisilietimas prie tikrųjų vertybių, dalijimasis širdies gerumu. Tas Sekminių šeštadienis visuomet ypatingas – kaip vaikystė, kaip Kalėdos, kaip vaiko galvos paglostymas, kaip vėjyje sklendžiantis pienės pūkas... Atvažiuokit patirti šį jausmą, atvažiuokit į poezijos atlaidus Pagulby“, - kviečia K.Jakutis.

Atvykstantiems į šventę patariama turėti pledus, kad būtų galima patogiai įsikurti ir lauknešėlius su užkandžiais, nors veiks ir krautuvėlė. Pasipuošusiųjų tautiniais drabužiais laukia Pagulbio dovanos.

godapagulbis@gmail.com
 
< Peržiūrėti   Kitas >