Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow STRAIPSNIAI arrow Išvyka į stumbryną
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Išvyka į stumbryną Spausdinti
2009 m. balandžio 07, Antradienis

Active Image

Ramūnas Preikšas
Mėnraščio „Ostrachas“ redaktorius

Šiais laikais mokinių ekskursijomis niekas nelepina. Aiškinama, kad išvykoms nėra pinigų, o klasių auklėtojai bijo kur nors važiuoti su vaikais, nes jie „išdykę, nekultūringi, prišnerkščia autobusus, jei kuo ir domisi, tai tik nerimtais dalykais...“. Mums, mokiniams, tai atrodo tik graudžiai juokingu atsikalbinėjimu. Nesame mes nei blogiukai, nei mums viskas „dzin“. Tai patvirtino ir Alantos vidurinės mokyklos aštuntokų išvyka į Pašilių stumbryną.

Active Image

Active Image

Active Image
Stumbrai

Mokiniai buvo maloniai nustebinti, kai daug nežadėdama, biologijos mokytoja R. Steponėnienė organizavo išvyką į stumbryną Panevėžio rajone. Sužinojome tai, ko nežino ne tik  šimtai mokinių iš mūsų bei kitų mokyklų, bet ir daugelis mokytojų. Ar daug kas, kaip mes dabar, galėtų pasakyti,  kad stumbrynas įkurtas 1969 metais, stumbrai išgyvena iki 30 metų. Kad Pašilių apylinkėse laisvėje gyvena apie 50  stumbrų, o aptvaruose laikoma daugiau nei 20. Devynis iš jų ketinama parduoti. Už  vieną prašoma apie porą tūkst. eurų. Parduodama su sąlyga, kad nupirkti stumbrai  būtų apgyvendinami ne arčiau kaip šimto km atstumu nuo Pašilių stumbryno. Taip reikalaujama todėl, kad patekę į laisvę, stumbrai nesikryžmintų su Pašilių miškuose gyvenančiais dykaragiais. Pašilių stumbrynas ir miškininkai nori atsikratyti kaukazietiško kraujo turinčių, nesaugomų stumbrų ir toliau išlaikyti bei veisti tik saugomų, į tarptautinę Raudonąją knygą įrašytų grynaveislių europietiškų stumbrų bandą. Mišrūnai atsirado, kai iš Čekijos atvežtas kaukazietiško porūšio stumbras susilaukė palikuonių.

Active Image

Active Image

Active Image

Active Image

Active Image

Active Image
Biologijos mokytoja R.Steponėnienė

Buvo įdomu iš apžvalgos aikštelės stebėti iki tol tik televizoriuje ir nuotraukose matytus retus ir nykstančius gyvūnus. Matėme, kaip jie maitinosi, vieni su kitais bendravo. Netrūko ir kitokių malonių įspūdžių. Pakeliui į stumbryną  miško keliukuose sutikome pulkelius stirnų, o grįždami – ir porelę elnių. Pravažiavome A.Smetonos gimtinę, stabtelėjome prie senų bunkerių likučių, grožėjomės įspūdingais tėviškės gamtos vaizdais.

Active Image

Active Image
Rūsčius laikus primenantys bunkeriai

Nepastebėjome, kaip prabėgo laikas. Jį praleidome prasmingai, praturtėjome ilgam įstrigusiomis žiniomis. Nė vienam nebuvo nei „dzin“, nei minties krėsti kokias kiaulystes. „Vaikai buvo linksmi, smalsūs, mandagūs, kultūringi. Ir autobuso neprišiukšlino...“, - apie išvyką pasakojo geroji mokytoja R. Steponėnienė. Negirdėjome nei verkšlenimo dėl pinigų, nei, kad bloga jaunoji karta auga.

Active Image

Active Image

 
< Peržiūrėti   Kitas >
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Skelbimai