Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS arrow Mėnulio sėjos kalendorius
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
REGISTRUOKIS

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Mėnulio sėjos kalendorius Spausdinti El.paštas
2009 m. vasario 28, Šeštadienis

Active ImageMĖNULIO ĮTAKA AUGALŲ AUGIMUI IR VYSTYMUISI

Dar senovėje astrologai pastebėjo ryšį tarp Mėnulio ciklo ir augalų vystymosi ir augimo.

Daugelio metų pastebėjimais nustatyta, kaip augalai vystosi įvairiomis Mėnulio fazėmis ir kai Mėnulis yra įvairiuose Zodiako ženkluose.

Visus Zodiako ženklus galima sąlyginai padalinti į dvi grupes: derlinguosius ir nederlinguosius. Tačiau toks Zodiako ženklų dalijimas yra labai sąlyginis, nes kai kuriuos augalus galima sėti ar sodinti, kai Mėnulis yra nederlingame Zodiako ženkle.

Todėl, norėdami pasėti ar pasodinti augalą, turite atsižvelgti ne tik į Zodiako ženklo charakteristiką, bet ir į sodinamo augalo auginimo ypatumus.

Astrologai teigia, jog nederlingieji Zodiako ženklai yra Vandenis, Avinas, Šaulys ir Liūtas.

Kai Mėnulis yra šiuose Zodiako ženkluose, jokių augalų sėti ir sodinti nepatariama.

Santykinai nederlingi yra Mergelės ir Dvynių Zodiako ženklai.

Active Image

NEDERLINGIEJI ZODIAKO ŽENKLAI

Vandenis

Pasak astrologų, Vandenis — pats nedėkingiausias ženklas vystytis ir augti augalams. Kai Mėnulis yra Vandenio ženkle, nepatariama jokių augalų nei sėti, nei sodinti. Jei sėsite, kai Mėnulis bus Vandenio ženkle, pasodinti daigai nunyks, medžiai išaugs išsikreivinę ir negražūs. Šiuo laikotarpiu au¬galus purkškite vandeniu ir cheminėmis medžiagomis, nugnybkite augalų viršūnėles, pikiuokite, purenkite dirvožemį. Šis Zodiako ženklas yra nedėkingas selekcininkams, norintiems išvesti naują augalų rūšį.

Avinas

Nors Avinas yra ir nederlingas Zodiako ženklas, tačiau jis turi savo ypatumų. Šiuo metu patariama sėti sparčiai augančius augalus, kuriuos reikia tuoj pat suvartoti, o ne juos ilgiau laikyti. Patariama sėti salotas, špinatus, ridikėlius. Iš augalų, kurie auga ir vaisius augina ilgiau, vienintelė išimtis — pomidorai. Kai Mėnulis yra Avino ženkle, patariama sodinti pomidorų daigus. O štai kitų augalų šiuo laikotarpiu nei sėti, nei sodinti nepatariama. Atminkite, kai Mėnulis yra Avino ženkle, augalai yra ypač jautrūs mažiausiems pažeidimams.

Šaulys

Kai Mėnulis yra nederlingame Šaulio ženkle, galima sėti ir sodinti svogūnus, česnakus, pipirus, ridikėlius, žaliąsias daržoves ir bulves. Šiuo laikotarpiu augalai yra ypač jautrūs, todėl jų nepatariama kaupti, ravėti, pikiuoti. Šiuo laikotarpiu galima prižiūrėti kambarinius augalus, tačiau šiomis dienomis pasėtos gėlės išauga ypač trapios.

Liūtas

Kai Mėnulis yra Liūto ženkle, jokių augalų sėti, sodinti ir persodinti nepatariama. Šiuo laikotarpiu augalai jautrūs pažeidimams.

Mergelė

Kai Mėnulis yra Mergelės ženkle, žemė yra pasiruošusi priimti augalų sėklas ir joms padėti sudygti, tačiau šiuo laikotarpiu augalų, išskyrus vienmetes bekvapes gėles, sėti nepatariama. Šiuo laikotarpiu patariama sodinti vilkdalgius, bijūnus, astras, jurginus, narcizus, kardelius ir vijoklinius augalus. Šiuo laikotarpiu veiksminga naikinti piktžoles. Šiomis dienomis patariama pikiuoti ir persodinti augalus, o ypač tuos, kurie buvo pasodinti, kai Mėnulis buvo Vėžio, Skorpiono ar Žuvų ženkluose, tuomet augalai retai
serga greitai išsigydo persodinimo žaizdas.

SANTYKINAI NEDERLINGAS ZODIAKO ŽENKLAS

Dvyniai

Kai Mėnulis yra Dvynių ženkle, nepatariama sodinti ir persodinti žolinių augalų.
Šiuo laikotarpiu patariama sodinti rožes, krūmus, vijoklinius ir ūsus auginančius augalus. Šiuo laikotarpiu patariama rinkti vaistinius augalus. Kai Mėnulis yra Dvynių ženkle, veiksminga naikinti piktžoles, nes slopinamas jų augimas. Šiomis dienomis patariama nugenėti nereikalingus ūglius ir purenti dirvožemį. Šiuo laikotarpiu patariama ruošti dirvožemį žolės vejai ir lysvėms, kovoti su augalų kenkėjais ir ligomis. Kai Mėnulis yra Dvynių ženkle, patariama rinkti grūdinių kultūrų, šakniavaisių, vaisių ir uogų derlių bei džiovinti daržoves.

DERLINGIEJI ZODIAKO ŽENKLAI

Astrologai teigia, jog derlingiausi Zodiako ženklai yra Vėžys, Jautis ir Skorpionas, o iš dalies derlingi Zodiako ženklai yra Svarstyklės, Ožiaragis, Žuvys. Kai Mėnulis yra šiuose Zodiako ženkluose, augalai labiau pakenčia įvairius pažeidimus ir nepalankias oro ir augimo sąlygas. Šiuo laikotarpiu pasėti augalai greičiau sudygsta ir geriau auga.

Vėžys

Pasak astrologų, Vėžys yra pats derlingiausias Zodiako ženklas. Kai Mėnulis yra Vėžio ženkle, patariama ne tik sėti ir sodinti augalus, bet ir juos lieti bei tręšti.

Pasėti Vėžio ženkle augalai sudygsta lėtai, jų daigai yra labai gležni. Šių augalų šaknys yrą gerai išvystytos, tačiau taip pat būna pakankamai trapios. Šie augalai gali užauginti gausų derlių, bet jų trapūs stiebai šio derliaus gali ir neišlaikyti bei nulūžti, todėl šiomis dienomis nepatariama sodinti aukštaūgių augalų. Šiuo laikotarpiu pasodinti augalai užaugina labai sultingus vaisius, kurie, deja, ilgai neišsilaiko. Šiuos vaisius patariama konservuoti arba tuoj pat suvartoti. Deja, šių augalų sėklos yra prastos.

Jautis

Sėklos, kurias pasėsite, kai Mėnulis bus Jaučio ženkle, nesudygs, tačiau šiek tiek vėliau sudygs labai gausiai. Šie daigai labai gerai prisitaiko prie įvairių dirvožemio ir auginimo sąlygų, užaugina daug ūglių, ilgai ir gražiai žydi, užaugina stiprias šaknis ir gausų derlių. Šiuo laikotarpiu patariama sodinti gumbinius ir svogūninius augalus, o taip pat ir tuos augalus, kurie auga lėtai, bet išauga stiprūs ir patvarūs. Šiuo laikotarpiu pasodintos gėlės žydi ilgai ir gražiai. Šiomis dienomis pasodinti augalai gerai pakenčia oro temperatūrų svyravimą, yra atsparūs žiemos šalčiams, tačiau juos gana dažnai pažeidžia įvairios ligos, todėl jie užaugina prastos kokybės sėklas. Taip pat patariama sodinti ir persodinti įvairių rūšių augalus, juos skiepyti ir genėti, kad sparčiau augtų ūgliai. Šiuo laikotarpiu pasodinti daigai ir sodinukai greitai prigyja ir gerai auga. Kai Mėnulis yra Jaučio ženkle, prieš žiemą patariama sėti ir sodinti įvairių rūšių augalus. Jei šiuo laikotarpiu nuskinsite vaisius ir uogas, jie ilgiau išsilaikys. Kai Mėnulis yra Jaučio ženkle patariama sėti ankštinius ir svogūninius augalus, šakniavaisius.

Skorpionas

Pasak astrologų, Skorpionas yra vienas derlingiausių Zodiako ženklų, teigiamai veikiantis augalų vystymąsi ir augimą.
Kai Mėnulis yra Skorpiono ženkle, patariama persodinti visų rūšių kambarinius augalus, o ypač — spygliuotus. Šiuo laikotarpiu taip pat patariama sėti ir sodinti daržoves, vaiskrūmius ir vaismedžius — augalus, kurių derlių nusprendėte ilgai laikyti.

Šiomis dienomis pasėtos sėklos greitai sudygsta ir užaugina aukštus ir stiprius, vešlias šaknis užauginusius daigus, kurių šakos ir ūgliai sugeba išlaikyti gausų, stambių vaisių derlių. Beje, šie vaisiai yra ne tik gražūs, bet ir skanūs bei kvapnūs.
Šiuo laikotarpiu pasodinti augalai užaugina vaisius ir šakniavaisius, kurie ilgai išsilaiko. Be to, šie augalai užaugina ir daug geros kokybės sėklų. Deja, kai Mėnulis yra Skorpiono ženkle, nepatariama sodinti bulvių, nes šiuo laiku pasodintos bulvės užaugina vandeningus, prasto skonio gumbus.

Šiuo laikotarpiu nepatariama kasti gėlių svogūnėlių. Šiomis dienomis augalus būtina apsaugoti nuo infekcinių ligų, nes jų šaknyse gausu drėgmės ir jos greitai pūva.

Svarstyklės

Augalai, kuriuos pasėsite ar pasodinsite, kai Mėnulis bus Svarstyklių ženkle, užaugins gausų derlių, kuris gali ilgai išsilaikyti.

Šiuo metu pasodinti augalai užaugina stiprias šaknis, todėl persodinti augalai greitai ir gerai prigyja.

Šiuo laikotarpiu pasėti ir pasodinti augalai yra atsparūs ligoms, o jų sėklos — geros kokybės.

Kai Mėnulis yra Svarstyklių ženkle, patariama persodinti daržoves, vaiskrūmius ir vaismedžius, įšaknyti auginius, genėti ir skiepyti vaismedžius ir vaiskrūmius.

Šiuo laikotarpiu ypač veiksminga sodinti ir sėti bulves, ropes, burokėlius, morkas ir ankštines kultūras.

Šios dienos — idealus laikas sodinti ir persodinti gėles.

Kai Mėnulis yra Svarstyklių ženkle, augalai yra ypač atsparūs infekcinėms ligoms ir kenkėjams.

Ožiaragis

Kai Mėnulis yra Ožiaragio ženkle, patariama sėti visų rūšių daržoves ir gėles. Šiuo laikotarpiu galima sėti ir sodinti bet kurių rūšių augalus, o pirmiausiai — šakniavaisius.

Šiuo metu pasėtos sėklos sudygsta lėtai, tačiau gausiai, o sudygę daigai užaugina stiprias šaknis. Per Mėnulio delčią, kai šis dangaus kūnas yra Ožiaragio ženkle, patariama sodinti svogūnus, bulves ir kitų rūšių šakniavaisius. Be to, šis laikas yra tinkamas žiemos sėjai ir derliaus, kurį ruošiatės laikyti per žiemą, nuėmimui. Per Mėnulio priešpilnį, kai šis dangaus kūnas yra Ožiaragio ženkle, patariama sėti ankštines kultūras. Ožiaragio ženklas augalams suteikia ištvermės, atsparumo ligoms, kenkėjams, šalnoms, sausrai, todėl šiuo laikotarpiu patariama sėti ir sodinti tuos augalus, kurie lieka žiemoti lauke. Šiuo laiku pasodintų augalų stiebai yra tvirtesni, žiedai gražesni. Be to, šiuo laikotarpiu pasodinti augalai užaugina daugiau vaisių ir sėklų. Ypač sparčiai auga šiomis dienomis pasodinti svogūniniai augalai. Šiuo laikotarpiu pasodinti vaismedžiai ir vaiskrūmiai dera ilgiau.

Žuvys

Jei augalai pasėti, kai Mėnulis yra Žuvų ženkle, jie sudygsta greitai ir gausiai bei užaugina gausų skanių ir sultingų vaisių derlių, kurie, deja, ilgai neišsilaiko. Todėl šiuo laikotarpiu patariama sėti greitai suvartojamas arba konservuojamas daržoves: špinatus, ridikėlius, moliūgus, agurkus, salotas, petražoles. Kai Mėnulis yra Žuvų ženkle, patariama persodinti įvairių rūšių augalus, nes jie gerai prigyja. Šiuo laikotarpiu pasodintų ir persodintų augalų šaknys vystosi normaliai, tačiau jos yra ganėtinai trapios. Šiuo metu pasėti ir pasodinti augalai gana sunkiai prisitaiko prie nederlingų oro sąlygų, todėl augalų, kurie žiemoja lauke, šiuo laikotarpiu patariama nei sėti, nei sodinti. Šiomis dienomis nepatariama persodinti tų augalų, kurie buvo pasėti ar pasodinti, kai Mėnulis buvo Skorpiono ženkle, o taip pat ir svogūninių bei gumbinių augalų, nes gali supūti jų šaknys. Laikotarpiu, kai Mėnulis yra Žuvų ženkle, patariama sodinti daržovių ir vienmečių gėlių daigus, ruošti auginius skiepams, genėti vaismedžius ir vaiskrūmius. Šiuo laikotarpiu ypač veiksminga tręšti ir laistyti augalus.

Active Image

Active Image

 
< Peržiūrėti   Kitas >
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Skelbimai