Top Logo ALUNTA
TITULINIS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
Dėl brangstančių degalų tiesime ranką prie šventoriaus? Spausdinti
2008 m. birželio 05, Ketvirtadienis

Active Image

Šarūnas Preikšas

Vytautas Sabaliauskas, UAB „Alantos agroservisas“ direktorius: - Kur pažiūri – visur reikalingas kuras. Kylančios degalų kainos gamybos procesą veikia labai neigiamai. Didėja produkcijos ir paslaugų savikaina. Jai įtakos turi ne tik degalų kaina, bet ir dėl jos kylančios žaliavų, kitų prekių ir paslaugų kainos.

Už viską mokame vis brangiau, o savo produkcijos ir paslaugų adekvačiai branginti negalime, nes rinkoje taptume nekonkurencingais. Esame priversti bendrovės produkcijos ir paslaugų kainas didinti atsargiai, vengti išsišokimų. Reikia surinkti iš ūkininkų pieną, išlaidos tam didėja, o pieno supirkimo kainos krito... Mėsos produktų gamyboje taip pat nelinksma: brangsta žaliava, energetika, darbo jėga, gyvulių surinkimo ir produkcijos išvežiojimo paslaugos. Nuo spalio mėnesio mėsos gaminių savikaina padidėjo per 20 procentų. Palankių prognozių nematau. Kils ir mėsos produktų kaina, ir už teikiamas paslaugas (transporto, žemės ūkio technikos nuoma, žemės darbų atlikimas) gyventojai turės mokėti daugiau. Žmonės nepatenkinti, suirzę. Neramu jiems ir įmonių vadovams.

Active Image

Bronius Skebas, ūkininkas, ekologinio ūkio savininkas: - Kad ne tik degalai brangsta. Vien už karvutės pamelžimą kiek reikia mokėti! Už sunaudotą energiją, už iš vandentiekio tinklų tekantį rudą, šlapią, vandeniu vadinamą skystį, mokame didelius pinigus, o ką gauname už pieną? Už ekologiško pieno litrą numušė kainą nuo 0,9 iki 0,5 Lt. ... Kiek dabar kainuoja išauginti gyvulį, daržoves, kitus žemės ūkio produktus ir ką gauname, juos realizavę. Baisu! Ūkininkauti labai sunku. Kas, kad degalus žemdirbiams subsidijuoja. Pilnai juk nepadengia. Galėtume mokėti nors ir šešis litus už litrą degalų, tik tegu ir už mūsų produkciją teisingai, be nuostolių mums sumoka. Ūkininkus gelbsti ir palaiko tik jiems mokamos išmokos. Ir tai išsilaikyti gali tik tie, kurie turi susikomplektavę savo visą jiems reikalingą techniką. Ką, eiti badauti, protestuoti, rengti kokias kitas akcijas? Žemdirbių niekas nesiklauso ir vargu ar kada juos išgirs. Liūdna ir neramu.

Active Image

Algis Grikinis, Molėtų policijos komisariato viršininkas: - Kylančios degalų kainos nerimą kelia ir mums. Padėtis sudėtinga. Asmenines ar kitokias keliones galima pakeisti, koreguoti, suderinti, o mes rinktis negalime. Jei žmogui nelaimė, reikia pagalbos, daromas nusikaltimas – privalome nedelsdami važiuoti. Ir važiuojame. Gerai, kad degalų užpylėjai yra supratingi. Esame jiems skolingi, bet degalų dar mums „užpila“. Sakote, kad Vyriausybė skyrė policijai papildomų lėšų degalų įsigijimui. Gavome ir mes papildomai 5 tūkst. Lt. Juos davė vasaros sezonui. Tiek lėšų komisariatas sunaudoja per dvi savaites... Tikiuosi, kad nereikės policijai per atlaidus važiuoti ir rinkti aukas prie bažnyčių. Juk negyvensime, kaip per ekonominę blokadą, nors ir tada policija dirbo. Manau, kad bus rastos kokios galimybės, jog specialiosios tarnybos (gaisrinė, policija, greitoji medicinos pagalba) dirbtų pilnu pajėgumu. Kitaip žmonės nesupras nei mūsų, nei šalies vadovų.

Active Image

 
< Peržiūrėti   Kitas >