Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow STRAIPSNIAI
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
STRAIPSNIAI
Augintinis tik tam, kad pasijustum jo viešpačiu? Spausdinti
2010 m. spalio 18, Pirmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

     Genys margas, o gyvenimas dar margesnis. Anądien regiu: po pietų iš labdaros valgyklos Utenoje  išsvyravo tikrų tikriausias benamis. Nuo alkio nusilpęs, nežinia kur šaltį kenčiantis ir miegantis urzgiančio pilvo savininkas. Matėsi, kad dar nebuvo sotus, bet traukė iš kišenės duonos kriaukšlą, dar kažką valgomo ir, pats godžiai rydamas seiles, maitino perkorusį, aptriušusį, meiliai ir dėkingai uodegą vizginusį šunelį. Stebėdamas graudų, jaudinantį, daug ką sakantį vaizdą, prisiminiau ir kitą, lyg tyčia tą pačią dieną pakeliui į Uteną regėtą žmogaus ir šuns susitikimą. Tik pravažiavus Leliūnus, kol pravažiuos du artėjantys automobiliai, šalikelėje stabtelėjo, laukė ir dairėsi kaimo sargis. Priekyje važiavęs automobilis staigiai suktelėjo ant nieko panašaus nesitikėjusio, atšokti nespėjusio šuns ir jį nubloškęs pervažiavo. Padėti šuneliui buvo nebeįmanoma... Dvi situacijos. Vienoje alkanas žmogus su badą kenčiančiu silpnesniuoju dalijasi paskutiniu kąsniu, kitoje – žmogus silpnesnįjį pasmerkė kančiai, skausmingai atėmė jo gyvastį. Apie žmonių žiaurumo ir nužmogėjimo atvejus, deja, girdime vis dažniau ir dažniau. Čia, žiūrėk, netyla kalbos apie nuo tilto keturkojį Pipirą numetusius paauglius, čia jau aptarinėjama vyresnė panelė, net dešimt pačios laikytų šunų grandinėmis miške pririšusi ir palikusi kankinančiai,  skausmingai žūčiai nuo  bado ir troškulio. Nužmogėjimu, žiaurumu tokiems nenusileidžia ir 49 gimtadienius atšventęs, globai pasiimtą šunelį iš balkono išmetęs ir taip jį žūčiai pasmerkęs Gediminas Datenis iš Utenos miesto V. Kudirkos gatvės.

Skaityti plačiau...
 
Eko langus įsidėsi – šiltesnius namus turėsi Spausdinti
2010 m. spalio 18, Pirmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

 „Tikra tiesa. Kai tik pakeitėme virtuvės ir vieno kambario langus, bute iš karto šilčiau pasidarė. Pro naujas palanges vėjas šilumos nebeišpučia. Namas nėra senas, bet statybininkai mokėjo jį pastatyti: senasis kambario lango rėmas buvo šiek tiek pakulomis apkamšytas, o virtuvės palangėse pakulų visai nebuvo. Vėjas, šaltis kiaurai švilpė... Reikia, kad žmonės žinotų, kodėl jų namuose šalta. Norime ir  likusiame kambaryje – miegamajame langus pakeisti. Kaip geriau: kad langas būtų vientisas, ar dviejų, atskirai atsidarančių  dalių? Kiek kainuos, jei langus ne jūsų įmonė, o vyras ir sūnus patys įmontuos?“, - domėjosi į Utenoje, Aušros g. Nr. 50 įsikūrusią įmonę „Eko langai“ užsukusi kaimyninio namo gyventoja Birutė Laurinavičienė. „Su mūsų siūlomais langais namai tampa ne tik šiltesniais, jaukesniais, bet ir sveikesniais bei saugesniais. Be papildomo užmokesčio, už tokią pat kaip konkurentų ar net mažesnę kainą klientus aprūpiname tobulesniais, kokybiškesniais gaminiais“, - tikino UAB „Eko langai“ direktorius Kęstutis Pučinskas.

Skaityti plačiau...
 
Uteniškiai žvejos ežeruose, o molėtiškiai – prekybos centruose? Spausdinti
2010 m. spalio 13, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

     Unikalaus grožio, vaizdingame Utenos regione tarpe kalvų kalvelių, daug kur žalių, paslaptingų, viliojančių miškų juostų gaubiami, smaragdu tviska daugiau negu pasakoje - net tūkstantis ir du ežerai. Vien Utenos rajone 182 iš jų užima daugiau kaip 4302 ha ploto. Dar beveik 300 ha sodiečiai nei aria, nei sėja, tik meškerykočiais bado, tinklaičiais „purena“ apie tryliką tvenkinių tupinėdami. Jei pridėsime šimtus kilometrų čiurlenančių arba ramiai vandenį plukdančių tuziną (12) upių ir upelių, galime drąsiai teigti: uteniškiai vandens turi sočiai. Deja, nei teisėti žvejai, nei brakonieriai to paties negali pasakyti apie žuvį. Vertinant santykinai, iš vandens telkinių ji nyksta ko gero nė kiek ne lėčiau, negu lietuvaičiai iš gimtojo krašto - išvogtos ir nualintos Lietuvos valstybės gyventojai, gimtinėje sudurti galų nebeįstengiantys, ekonomine logika nesivadovaujančios šalies valdžios, lyg žuvys ant kranto dusinami.

Skaityti plačiau...
 
Labanoras - ašara Dievo aky Spausdinti
2010 m. rugsėjo 28, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS  
 
     Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, medinė architektūra laikoma unikaliu kultūros paminklu. Gražiausi jos pavyzdžiai – nedidelės kaimo bažnyčios. Jose susipina liaudies meistrų liaudiškasis pradas ir profesionalioji architektūra, suteikiantys kraštovaizdžiui ypatingą spalvą ir dvasią. Lietuvoje yra 265 medinės bažnyčios, daugiau nei 100 koplyčių ir 220 varpinių. Kiekvienas sakralinis statinys turi savo istoriją. Turiningą, parapijiečiams pagarbą keliančią, o kartu ir mįslingą istoriją gal nuo Vytauto Didžiojo laikų rašo ir aukštėliau ant kalvos palypėjusi, pagrindiniu fasadu į bažnytkaimio centrinę aikštę atsigręžusi, du kartus liepsnose nužudyta ir kaskart prisikelianti Labanoro Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo bažnytėlė.

Skaityti plačiau...
 
Miškininkas - ne profesija, o gyvenimo būdas Spausdinti
2010 m. rugsėjo 24, Penktadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Vaizdingame, unikalaus grožio lopinėlyje, ten, kur yra ryčiausias šalies taškas, bendrame 11,3 tūkst. ha rajono vandens plote tyvuliuoja 200 tarpusavyje daug kur susisiekiančių ežerų, net 261 km vandenį neša 20 upių, ta pati linija žymi sodiečio sklypo, kaimo, miškų urėdijos, Ignalinos rajono, Lietuvos valstybės ir Europos Sąjungos ribą, Ignalinos miškų urėdijos administruojamos teritorijos daubose ir kalvose dunkso daugiau kaip 65 tūkst. ha patrauklių, paslaptingų miškų. Trečdalis yra valstybiniai, likusieji – privatūs arba rezervuoti privatizavimui. Pusė rajono miškų yra puoselėjami vienuolikoje saugomų teritorijų. Urėdijos kolektyvas stengiasi, kad girios brandintų ne tik daugiau ir geresnės kokybės medienos, bet ir būtų jaukios paukščiui bei žvėriui, augalijai, patogios žmogaus poilsiui.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 41 - 45 išjungti 246
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
VESTUVES