Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow STRAIPSNIAI
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
STRAIPSNIAI
Žmogiškumas kančią malšina neprasčiau už morfijų Spausdinti
2012 m. balandžio 05, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Katedrose, bažnyčiose valdžios žmonės žegnojasi, demonstratyviai pabrėžia, kad yra kupini krikščioniškų vertybių. Tiek jų pritvinkę, kad tuoj ims lietis per kraštus. Tik kur jos dingsta išėjus iš maldos namų? Kodėl užgniaužiamos iki kito pademonstravimo? Kas kasdieniame gyvenime atsitinka su užuojauta, pagalba sergančiam? Kodėl valstybę jie valdo taip, kad ji žvėrėtų, grįžtų į klajoklių genčių paprotį mesti nuo uolų, užmėtyti akmenimis, o dabar medikamentais ar kitaip atsikratyti silpniausiųjų? Kodėl iš valdžios krėslų nematoma žmonių, jie vertinami tik kaip žmogiškieji resursai ir slapta rūšiuojami į rentabilius ir ne?

Skaityti plačiau...
 
Įstatymai neturi prieštarauti Dekalogui Spausdinti
2012 m. balandžio 03, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Neabejodami ir neprieštaraudami žmogaus teisei pasirinkti, pačiam spręsti, tvarkyti savo gyvenimą ir net išėjimą iš jo, dauguma žmonių vis tik nepritaria siūlymui Lietuvoje įteisinti eutanaziją. Prioritetu jie laiko žmogaus gyvybę, o ne žmogaus pasirinkimo laisvę. „Gyvename vienintelį kartą. Manipuliuoti gyvybe, trauktis iš gyvenimo anksčiau, nesulaukus natūralios jo baigties, nėra išmintinga“, - sako jie.

Skaityti plačiau...
 
Ar žudysime viltį ir žmogiškumą? Spausdinti
2012 m. balandžio 01, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS
    
     „Mieli broliai ir seserys, kas šiandien yra Lietuvoje? Matom, kad, kai žmogus sulaukia senatvės, sunkiai suserga, jau reikia, kad jis negyventų. Gailestingumo, patarnavimų, slaugymo jam jau nereikia – jis, matot, visuomenei kenkia. Suleiskime jam vieną ampulę ir tegu jis užmiega amžinu miegu. Už tokį siūlymą Seime nubalsuos tie, kuriems teisingumo nereikia, tie, kurie, net pagauti už rankos, išsigina padarę blogus darbus“, -  per gavėnią penktadienio mišiose parapijiečiams kalbėjo monsinjoras, Molėtų dekanato dekanas, kunigas Kęstutis Kazlauskas.

Skaityti plačiau...
 
Kovo 11. Laisvę atkūrėme ir ... – ne ten nukūrėme Spausdinti
2012 m. kovo 10, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Tie, kuriems per trisdešimt, prisimename, kad sovietmečiu apie Lietuvos nepriklausomybę šiukštu būdavo užsiminti. Pulkai kompartijos ir valdžios žmonių drebėdavo, kad tik Vasario 16-oji politine prasme kuo nors neišsiskirtų iš kitų dienų. Bet kokia užuomina apie tos dienos reikšmę buvo laikoma antisovietine veikla su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Atrodytų, sulaukę laisvos Lietuvos, Vasario-16-ąją bei naujai atsiradusią Kovo 11-ąją turėtume švęsti su didžiausiu pakilimu, susikibę su pažįstamais ir nepažįstamais, su valstybės vėliavėle rankoje ir šypsena veide. Tenka, deja, pripažinti, kad praėjus dvidešimčiai laisvės metų, nei valstybinės, nei asmeninės šventės jausmo tomis dienomis vis dėlto daugelis nepajaučia.

Skaityti plačiau...
 
Vasario 16. Kiek esame jos verti? Spausdinti
2012 m. vasario 15, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

     Kasmet iškilmingai minime istorines datas – Sausio 13, Vasario 16, Kovo 11, Birželio 13... Jų atminimo  renginiuose trumpai primenama, kokį Lietuvai reikšmingą įvykį šią to mėnesio dieną išgyveno valstybė. Kiek ilgiau į šuns dienas dedami šaliai negandas primetę okupaciniai režimai, smerkiami jų nusikaltimai, pavirkaujama dėl patirtos žalos ir kančios. Prisimenami ir galvas padėję, ir sveikatą, gyvenimą paaukoję, kalėjimuose, lageriuose pūdyti, bet nepalūžę. Tačiau bene daugiausiai prisiklausome, kaip kai kurie, vedę savo šalininkus į Lietuvos laisvę ir socialinį teisingumą, o sukūrę gerovę tik savųjų klanui, oratoriai nepraleidžia progos eilinį kartą pasireklamuoti, pasiliaupsinti, pasipuikuoti tikrais ir tariamais savo žygdarbiais. Šventiniuose ditirambuose, deja, tradiciškai „pamirštama“ paminėti savo pačių klaidas. Nutylima, kad ne dėl sovietinių,  jau senokai iš Lietuvos išsinešdinusių okupantų kaltės, o dėl savųjų – patogiai tarpstančiųjų  Tėvynės „patriotų“ veiklos regime stulbinančią statistiką. Kaip ant mielių auga bedarbių, gyvenančiųjų žemiau skurdo ribos, emigruojančiųjų, nusižudžiusiųjų bei kiti skaičiai. Jie atspindi šio laikmečio tendencijas, ko gero, prilygstančias Tautos genocidui. Tylima ir apie sąmoningai numarintas rezonansines bylas, „kolektyviai įteisintas“ milijardines aferas, ganėtinai panašias į valstybės ir Tautos interesų išdavystę, skatinančią savarankiškumo bei tautos mentaliteto praradimą. Nekalbama, kad jau trečią dešimtmetį mindomos pačios švenčiausios vertybės, vardan kurių savo kraują liejo, galvas dėjo pasišventę Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės gynėjai. Gal ir teisingai, kad nutyli, kad pasirodo mandagiais. Juk nepadoru girtis, kad savo „darbeliais“ iš nepriklausomybę gynusiųjų ir rezistentų tyčiojasi. Už tai nei plojimų, nei ovacijų galima nesulaukti, po rinkimų patogios, sočios, įtakingos kėdės netekti. 

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 16 - 20 išjungti 246
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Autopramoga