Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow STRAIPSNIAI
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
STRAIPSNIAI
Valstybės diena – ne tik fejerverkams žiūrėti Spausdinti
2012 m. liepos 05, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nors iš turimų šaltinių tikslių žinių apie Mindaugo karūnavimą beveik nėra, istorikai ginčijasi net dėl karūnacijos datos, tačiau jau tapo tradicija ir Liepos 6-ąją, kaip Valstybės dieną, oficialiai minime jau dvidešimt antrąjį kartą. 1253 metais karūnavus Mindaugą ir jo žmoną Mortą, Mindaugo suvienyta valstybė ir karūna jos valdovui tada reiškė europinį Lietuvos pripažinimą. Karaliaus vainiką Mindaugui suteikęs Romos popiežius įkūrė pirmąją Lietuvos vyskupiją. Su Mindaugu siejamas ne tik pirmasis krikštas, bet ir siekimas su kaimyninėmis valstybėmis ne tiek kariauti, kiek palaikyti diplomatinius santykius. Šiandien Liepos 6-oji lietuviams yra ne šiaip „prazdnikas“, „pateisinama“ proga pakilnoti taures, bokalus, pažiūrėti fejerverkus, o šventė, kai užplūsta pasididžiavimas savo valstybe, širdies virpulys matant trispalvę ir istorinę, iki XVIII a. pabaigos naudotą Lietuvos vėliavą – baltą raitelį raudono audeklo centre, lūpoms ir sielai giedant Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“. Galime didžiuotis, kad esame vienintelė tauta pasaulyje, kuri kasmet tą pačią valandą kartu stabteli ir su tūkstančiais tautiečių visame Žemės rutulyje gieda savo valstybės himną. Ir šiais metais Valstybės dieną kartu su į dainų šventę Vingio parke susirinkusiais moksleiviais, tautiečiais visų Lietuvos savivaldybių aikštėse, miestelių, gyvenviečių dažnesnio susibūrimo vietose jį giedos ir lietuviai Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Argentinoje, Danijoje, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje, Olandijoje, Ruandoje, Škotijoje, bei kitose šalyse. Valstybės dienos šventė yra ir gera proga atsigręžti į save, valstybę, pagalvoti apie šventės prasmę, pasidomėti, kaip žmogus ją švenčia viduje, prisiminti Tėvynės istoriją, apmąstyti dabartį, pasidalyti ateities lūkesčiais. Per šventės išvakarėse vykusio „Santaros-Šviesos“ suvažiavimo pertrauką apie tai pasikalbėti, pasidalinti mintimis, išgyvenimais bei vertinimais mielai sutiko kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

Skaityti plačiau...
 
Molėtų karūnoje laikas įrašė 625 (Atnaujinta) Spausdinti
2012 m. liepos 03, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Iš molio, iš aslos, iš plūkto žemės grumsto kilo iškilo Molėtų miestas. Molis ir medis tapo pastoge ir šiluma, o dangus, žemė ir vanduo – dvasios namais. Praslinko ledynai, kraustėsi gentys ir tautos, formavosi didžiuliai miestai, o Molėtai liko arti gamtos, arti vandens ir girių. Tradiciškai Petro ir Pauliaus atlaidų savaitgalį, birželio 29 – liepos 1 dienomis gamtiškojo ir žmogiškojo grožio kupinam Molėtų miestui, gėlių, žalių žolynų, ežerų ir upelių kraštui laikas skyrė jubiliejų lyg karūną, dovanodamas nuoširdžiausias žmonių šypsenas, pilnus kiemus artimųjų, draugų, bičiulių ir nuostabią sveikinimų, linkėjimų puokštę – Molėtų krašto bendruomenė bei jos svečiai šventė Molėtų vardo pirmojo paminėjimo istorijos šaltiniuose 625 metų sukaktį. Neeilinę, o ypatingą – ir ne vien skaitmenų suma tai sako.

Skaityti plačiau...
 
Gatvių, kelių ženklinimas ne prabanga, o būtinybė Spausdinti
2012 m. birželio 28, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Kad nevaikščiotume pėstute, galėtume nudirbti būtinus darbus, degalinėse turime „maitinti“ savo transporto priemones. Valdžios parėdymu, už degalus mokame brangiau, negu kaimyninėse ir tolimesnėse šalyse. „Už naftos produktus surinktus akcizo ir pridėtinės vertės (PVM) mokesčius atiduodame kelių remontui ir priežiūrai“, - rimtu veidu porina Premjeras, finansų ministrė, Susisiekimo ministerijos, kiti auštosios valdžios atstovai. Tik kodėl, kuo daugiau iš mūsų kišenių nulupama, tuo prastesniais tampa šalies keliai ir gatvės? Negelbsti net ir iš Kelių priežiūros ir plėtros programos čiulpiami milijonai. Prabanga tampa jau net ir eismo saugumui būtinas kelių, gatvių ženklinimas.

Skaityti plačiau...
 
Alantoje atsiskleidė švietimo žiedas Spausdinti
2012 m. birželio 27, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Palangių darželiuose žydintys bijūnai, kitų gėlių žiedai savo spalvomis traukia žvilgsnį. Tačiau ketvirtadienį ir penktadienį jis lipo prie kito – Lietuvos švietimo žiedo. Jis išsiskleidė ir atsiskleidė Alantos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) salėje.

Skaityti plačiau...
 
Tikslas ne visada pateisina priemones Spausdinti
2012 m. birželio 27, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Apie Susisiekimo ministerijos bandomą prastumti įstatymą, įpareigosiantį policijos pareigūnus keliuose tikrinti transporto priemonių techninę būklę ir, aptikus pažeidimų, anuliuoti galiojančios techninės apžiūros dokumentus, girdėjo kiekvienas kalbintas pašnekovas. Kiekvienas turi savo nuomonę ir komentuoja savaip.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 1 - 5 išjungti 246
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Filmai internete