Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
KAIMAS
Pilnas laukas įvairių traktorių, mašinų.... Spausdinti
2011 m. birželio 24, Penktadienis

Active ImageJonas Bareikis

Taip perfrazuojant vaikystėje išmokto eilėraščio žodžius galima buvo pasakyti birželio 9 dieną lankantis Lauko dienoje, tradiciškai vykusioje  Alantos technologijos ir verslo ūkyje – Avilčių kaimo laukuose, šalia kelio vedančio link Alantos.

Skaityti plačiau...
 
Ir smulkaus ūkio konkurencingumą didina ES parama Spausdinti
2011 m. balandžio 30, Šeštadienis

Active ImageŽemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, Lietuvoje dominuoja smulkūs ir vidutiniai šeimos ūkiai. Iki 5 ha žemės ūkio naudmenų (ŽŪN) turintys ūkiai sudaro beveik 60 proc. visų ūkių.

Šarūnas PREIKŠAS

Iš viso 2011 m. sausio 1 d. duomenimis Lietuvos Respublikos ūkininkų ūkių registre įregistruoti 108 649 ūkininkų ūkiai, kurie dirbo daugiau nei 900 tūkst. ha. Tik 15-oje ūkių dirbama daugiau nei po 500 ha žemės. Tuo tarpu nuo 50 iki 200 ha dirbama daugiau nei tūkstantyje ūkių. Jie deklaravo apie 180 tūkst. ha ŽŪN. Tai sudaro maždaug 20 proc. visos deklaruotos dirbamos žemės. Šalyje įregistruoti 9 408 ūkiai, kurių valda yra nuo 2 iki 3,99 ekonominio dydžio vienetų (EDV) ir 20673 ūkiai, kurių valda tesiekė nuo 1 iki 3,99 EDV. Iki šių metų parama pagal KPP priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ buvo remiami nuo 2 iki 3,99 EDV valdas turintys ūkininkai. Nuo šių metų pagal šią priemonę jau bus remiami dar smulkesni, nuo 1 iki 3,99 EDV valdą teturintys ūkininkai.

Skaityti plačiau...
 
Nauji pieno kvotos metai permainomis negąsdina Spausdinti
2011 m. balandžio 28, Ketvirtadienis

Active ImageBalandžio 1 d. prasidėjo nauji 2011-2012 pieno kvotos metai.

Šarūnas PREIKŠAS

Pieno kvotų sistema Europos Sąjungoje (ES) egzistuos mažiausiai iki 2015 metų kovo 31 d. Kaip bus toliau, negali pasakyti niekas. Žinome tik tai, kad iki šiol mūsų šalis niekada neviršijo turimos pieno kvotos, o ES kasmet Lietuvai pieno kvotą padidina 1 proc. Tai reiškia, kad Lietuva turi galimybių ne tik išlaikyti esamas gamybos apimtis, bet ir jas didinti.

Skaityti plačiau...
 
Nauji produktai ir technologijos didina konkurencingumą Spausdinti
2011 m. balandžio 21, Ketvirtadienis

Active ImageNuo seno žemdirbyste, išskirtiniais ir kokybiškais jos produktais garsėjusi Lietuva į Europos Sąjungą (ES) įstojo kaip atsilikusių žemės ūkio produktų perdirbimo technologijų šalis. Neišsiskyrė ir pieno sektorius. Šiandien jau stengiamasi lygiuotis ir net aplenkti geriausius.

Šarūnas PREIKŠAS

Darbštūs Lietuvos kaimo žmonės sunkiai skynėsi kelią į rinką. Pieno supirkimo kainos buvo juokingai mažos, ne visada padengdavo pieno gamybos savikainą. Kad išgyventų, darbštesni ir galvotesni ūkininkai karvių nepardavė, bet rizikavo ir ėmėsi pieno perdirbimo bei produktų realizavimo. Šiandien jie džiaugiasi, kad neapsiriko. Daugelis norėtų savo ūkyje plėsti pieno perdirbimo įrangos bazę, įdiegti naujas, modernias technologijas, sparčiau gaminti daugiau ir įvairesnių produktų, tačiau stinga lėšų. Standartų, Nitratų, Pusiau natūrinių ūkių, Žemės ūkio modernizavimo ir kitoms programoms paramos iš KPP gavo, o pieno perdirbimui – ne.

Skaityti plačiau...
 
Darbštūs bei mąstantys ir nepalankiose žemėse ūkininkauja pelningai Spausdinti
2011 m. balandžio 16, Šeštadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Palyginti neblogos mėsinių galvijų supirkimo kainos ir augantis vartotojų susidomėjimas kokybiška produkcija leidžia net ir nenašiose, mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse ūkininkaujantiems žemdirbiams įsitvirtinti rinkoje. Juolab, kad ūkiams kurti, vystyti ir modernizuoti ūkininkai gali siekti paramos pagal 2007-13 metų Kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“. Jai paraiškos renkamos iki balandžio 29 d. Paramos nauda jau įsitikino ir dar tik ketverius metus Molėtų rajono Babilninkų kaime ūkininkaujantis jaunas, bet darbštus ir galvotas ūkininkas Andrius Arlauskas.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 6 - 10 išjungti 70
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Filmai internete