Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
KAIMAS
Iš tvarto į ganyklą tik žingsnis po žingsnio Spausdinti
2009 m. balandžio 30, Ketvirtadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Keičiantis tvartiniam laikotarpiui į ganyklinį, vienas ūkininkas skundžiasi dėl sumažėjusio karvių pieningumo bei pieno riebumo, kitas aimanuoja, nes rytą pievoje rado nugaišusią karvutę. Apie ganiavos pradžioje tykančius pavojus ir kaip jų išvengti patarė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo Ignalinos biuro vadovas, konsultantas gyvulininkystei Henrikas Boguška.

Skaityti plačiau...
 
Teisinga ganiava – aukšti primilžiai ir priesvoriai Spausdinti
2009 m. balandžio 28, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nors ir sausesnis nei įprasta, pavasaris žaluma spalvina pievas. Prasideda žolės vegetacija. Sultingą, jauną žolę – maistingiausią ir pigiausią pašarą ganyklose greitai peš karvės, arkliai, avys, ožkos...  Tik vienas ūkininkas per ganiavos sezoną savo augintinius ganykloje sočiai gano 4-5 kartus, gauna gerą primilžį bei gyvulių priesvorį, o jo kaimynas – gano vos 2-3 kartus, jo gyvuliai mažiau duoda pieno ir atrodo prasčiau.  Kaip paruošti bei prižiūrėti pievas ir ganyklas, kad iš jų gautume didžiausią naudą, patarė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo Utenos biuro vadovas, konsultantas augalininkystei Kazimieras Keraitis.

Skaityti plačiau...
 
Nauji pasėlių deklaravimo akcentai Spausdinti
2009 m. balandžio 16, Ketvirtadienis

Active ImageKaip jau buvo skelbta, žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas šiemet prasideda balandžio 14 d. ir baigiasi birželio 15 d. Pavėluotai pateiktos paraiškos bus priimamos iki 2009 m. liepos 10 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinę paramos sumą mažinant 1 proc. Tai nustatyta Tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus administravimo bei kontrolės 2009 m. taisyklėse (žemės ūkio ministro kovo 20 d. įsakymas Nr. 3D-188).

Skaityti plačiau...
 
Norėjo kaip geriau, gavosi... kaip visada... Spausdinti
2009 m. balandžio 11, Šeštadienis

Active ImageNAUJASODŽIO GYVENTOJŲ DĖMESIUI,

KVIEČIAME Š. M. BALANDŽIO 8 D.
TVARKYTI SAVO GYVENAMŲJŲ NAMŲ
APLINKĄ.

Skaityti plačiau...
 
Kai gyvenimo būdas ir verslas sutampa Spausdinti
2009 m. balandžio 08, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Žemdirbystė – ne tik gyvenimo būdas, bet ir verslas. Kai jie sutampa, netrūksta išmanymo ir darbštumo - sėkmė garantuota. Tokia išvada peršasi ir pabendravus su jaunais, tačiau jau per dešimtį metų Molėtų rajone ūkininkaujančiais Aukse ir Dariumi Čečetais. Tiesa, savarankiškai jie ūkininkauja neseniai. Po to, kai Auksės mama pasinaudojo Molėtų krašte populiaria paramos priemone „Ankstyvojo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ir ūkį perdavė jaunimui. „Vos spėjome laiku pateikti dokumentus paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Prieš metus ją gavome, labai pravertė“, - pasakojo Auksė.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 36 - 40 išjungti 70
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Ugnies_šokis