Top Logo ALUNTA
TITULINIS arrow KAIMAS
MENIU
TITULINIS
NAUJIENOS
MEDŽIOKLĖ
STRAIPSNIAI
SPAUDOJE
KAIMAS
GALERIJA
PAIEŠKA
NUORODOS
Orų prognozė
Naujienos trumpai
mod_dbrss2 AJAX RSS Reader poweredbysimplepie
KAIMAS
Javus prižiūrėsi – duonos ir pyragų turėsi Spausdinti
2010 m. birželio 02, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Birželio pradžia - laikmetis, kai gamtoje vyksta didieji stebuklai. Vyksta didysis augimas. Šalto ir vėlyvo pavasario nykumą nustelbė paukščių jau padidejusių šeimynų skardūs balsai, sodria žaluma pasipuošė laukai bei pamiškės. Žvelgdami į juos, Lietuvos žemdirbiai viltingai vertina savo pasėlius: tankiai sudygęs vasarojus skatina papildomai nusipirkti trąšų, o plaukiojantys ir žydintys žiemkenčiai - kruopščios fungicidinės apsaugos. Kaip laiku ir tinkamai prižiūrėti pagrindines kultūras birželio pirmą dešimtadienį, lengviau ir efektyviausiai paskirstyti savo jėgas bei finansinius išteklius, patarė biomedicinos mokslų daktaras Daivas Malinauskas.

Skaityti plačiau...
 
Į pasėlius kėsinasi piktžolės ir kiti kenkėjai Spausdinti
2010 m. birželio 02, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Vienodų metų nebūna. Žemės ūkyje neįmanoma nustatyti tikslių sėjos, pasėlių priežiūros, kitų darbų atlikimo datų. Lyginant su vidutiniais metais, žieminių javų vystymasis šiemet vėluoja apie dvi savaites. Vėlyvesnė buvo vasarojaus sėja, o bulviasodis kai kur ir dabar nesibaigęs. Ne visi džiaugiasi ir anksčiau sėjos darbus nudirbę.

Skaityti plačiau...
 
Kad pradėjus ganiavą, nekristų primilžiai ir priesvoriai Spausdinti
2010 m. gegužės 09, Sekmadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

Nors pavasaris lepinti šiluma neskubėjo, tačiau daug kur velėna pradžiūvo, laukai sužaliavo, puošiasi pirmaisiais pienių žiedais, žolės aukštis gerai prižiūrimose ganyklose pasiekė 10 ir daugiau cm – laikas mesti kitus darbus ir į pievas iš tvartų ginti galvijus.

Skaityti plačiau...
 
Ar džiaugsimės per bulviakasį, priklauso nuo bulviasodžio Spausdinti
2010 m. gegužės 04, Antradienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

     Kaip išauginti gausesnį ir kokybiškesnį bulvių derlių, kovoti su jų ligomis ir kenkėjais, stambūs bulvių augintojai žino, turi reikalingas priemones bei įrangą. To nepasakysi apie smulkius, ypatingai tik sunkmečiu nusprendusius turimame daržo ar sodo sklypelyje  išsiauginti bulvių savo šeimos reikmėms. Jie klausia, kur galėtų sužinoti, ką turėtų daryti, kad derlius būtų didesnis, jo nemenkintų amarai, spragšiai, bulvių ligos. Atsakymų ieškojome VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje (LŽŪKT).

Skaityti plačiau...
 
Pinigus vilioja, žalos nekompensuoja Spausdinti
2010 m. kovo 31, Trečiadienis

Active ImageŠarūnas PREIKŠAS

     Sulaukėme dienų, kai jau ir kunigai iš sakyklų ragina parapijiečius būti budriais, saugoti savo turtą nuo įvairiausio plauko sukčių. Spekuliuodami žmonių patiklumu, išmonyti jų pinigus stengiasi ne tik laisvės atėmimo vietose esantys telefoniniai sukčiai bei kitapus tvoros šmirinėjantys jų parankiniai, bet ir save solidžiomis, patikimomis įsivardijančios įmonės. Vargu ar galima doromis vadinti kai kurias loterijas. Kartą išsiuntus žinutę arba paskambinus įsigyti loterijos bilietą televizijos žaidimuose „Švarūs pinigai“ ar „Taip arba ne“, vėliau visą mėnesį žmogus be jo sutikimo gauna loterijų organizatorių raginimus vėl pirkti bilietą ir už šias žinutes susimoka. Pinigai nuskaičiuojami žmogaus iš anksto neinformavus ir neįspėjus apie papildomas išlaidas. Autoritetą bei žmonių pasitikėjimą praranda ir AB „Lietuvos draudimas“.

Skaityti plačiau...
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 16 - 20 išjungti 70
KLAUSIMAS
Ar dalyvaujate labdaros akcijose?
 
SKELBIMAI

Active ImageMolėtų rajono Alantos senelių globos namai kviečia aplankyti naujai sukurtą interneto svetainę.

 

 
Radijas internete

Copyright vEsti24
GALERIJA
REKLAMA
Skelbimai